Co má společného zahradní nábytek a kuchyňský nábytek?

5. březen 2011  komentáře (0) Reklama

Výběr nábytku není určitě nijak jednoduchou záležitostí, a to zejména v případě, kdy je v prodejnách obrovské množství takovéhoto nábytku a člověk neví, který si má vybrat. Pokud se budeme ptát, co má společného zahradní nábytek a nábytek určený do kuchyně, tak zjistíme, že jde především o kvalitu materiálu.

Co má společného zahradní nábytek a kuchyňský nábytek?Co má společného zahradní nábytek a kuchyňský nábytek?

Dřevěný nábytek do zahrady i kuchyně

Ideální volbou jak do kuchyně, tak i na zahradu je zcela jistě z pohledu materiálů dřevo. Právě dřevěný klasický anebo zahradní nábytek se na rozdíl od kovového a plastového vyznačuje mnoha skvělými vlastnostmi. V první řadě je třeba konstatovat, že dřevo představuje ryze přírodní materiál, který skvěle doplní jam interiér, tak i exteriér.

Vynikající vlastnosti dřeva

Dřevo je také natolik skvělé, že je možné jej nastavit prakticky do jakýchkoli tvarů, na něž si člověk vzpomene. Dřevěný zahradní nábytek doslova dominuje, jelikož právě tento nábytek nabízí mimo tvarovou rozmanitost, také velké množství různých dekorů. Bez problémů je možné mít v pergole klidně nábytek tmavý anebo nábytek světlý. To samé platí i pro kuchyně. Samotné dřevo nemusí mít konkrétní barvu. Hodně důležitý je jistojistě samotný lak, který je na jeho povrch použit. Hodně se natírají dřevěné povrchy zejména různými syntetickými laky, nicméně volit lze i laky přírodnějšího charakteru. Dřevěný nábytek nemusí představovat pouze samotné židle a stoly. Bez problémů si je možné do kuchyně obstarat celé sedací soupravy.

Rohové sedací stolovací soupravy

Zajímavou volbou jsou zejména rohové sedací stolovací soupravy do kuchyní, v nichž není až tolik prostoru k otevřenému sezení. Pokud se chceme cítit i v pergole pohodlněji, není problém si pořídit dřevěnou sedací soupravu s polstrováním. Dřevo vydrží velmi dlouhou dobu, takže stačí nábytek pouze chránit před nepříjemnými vlivy počasí, jako je například déšť anebo přespřílišný sluneční žár.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Zahradní nábytek lze využít i v kuchyni

Zahradní nábytek lze využít i v kuchyni

Zahradní nábytek může mít stejnou funkci jak na zahradě, tak i v domácnosti. Je možná dnes již přežitkem, abychom nábytek zavrhovali jen z toho důvodu, že jeho využití podle letáku je zcela odlišné, než je náš primární zájem. Stejně tak bychom se přeci mohli dívat prakticky na všechno. Buďte tedy ne…

Kuchyňský nábytek na zakázku

Kuchyňský nábytek na zakázku

V podstatě všechen nábytek vyráběný na zakázku je o něco dražší, než je tomu u klasického univerzálního nábytku, nicméně chce-li člověk využít maximálně prostoru ve své kuchyni, měl by určitě volit právě zakázkový nábytek. V kuchyni je velmi důležitá zejména volba opravdu dobré kuchyňské linky. Ta m…


Jak vybrat nábytek do kuchyně

Jak vybrat nábytek do kuchyně

Do každé kuchyně se hodí mnoho potřebných věcí. Neměli bychom se stranit ničemu, jelikož si nikdy nemůžeme být jisti, že se zrovna daná věc, kterou v tu chvíli nepotřebujeme, nebude někdy v budoucnu hodit.

Zahradní grily a grilování v interiéru

Zahradní grily a grilování v interiéru

Zahradní grilování je jednou z nejčastějších aktivit v letních měsících. Zpříjemní Vám posezení s přáteli na zahradě, rodinou akci nebo strávený čas na terase a balkoně. Stačí si jen vybrat ze tří druhů grilování tzn. grilování na dřevěném uhlí, grilování na plynovém grilu nebo grilování na elektric…