Domácí pekárny

30. leden 2010  komentáře (0) Reklama

V dnešním článku bychom Vám rádi představili domácí pekárny. Domácí pekárna je stále oblíbenější elektrický spotřebič pro přípravu chleba v domácnosti. Jeho součástí je pečící pánev s jedním či dvěma hnětacími noži uprostřed pánve uložená ve speciální malé troubě s ovládacím panelem a topnou spirálou.

Domácí pekárnyDomácí pekárny

První domácí pekárny se používaly již v roce 1986 v Japonsku. Do dalších zemí se dostaly až mnohem později – avšak od té doby se staly značně oblíbené.

Pečení chleba doma

Výhodou pečení chleba doma je to, že do těsta se mohou přidat různá semena, od slunečnicových či sezamových až po mák ale i různé gurmánské přísady jako sýry, olivy, cibule, sušená rajčata podobně. Právě ke zjednodušení výroby pečiva ve speciálních variacích slouží ve vybavenějších pekárnách automatické dávkovače surovin. Pekárny, které tuto funkci nemají upozorní na vhodný čas zapípáním.

Pokud jde o velikost bochníku, jak již bylo zmíněno, existují pekárny, které dokáží vytvořit bochník až o váze 1 400 g, některé pekárny pak mohou vytvořit i dva menší bochníky. V některých z největších pekáren pak lze uvnitř pečící pánve upéci i bagety, či croissanty z předem připraveného těsta.

Vlastní vs koupené směsi na pečení

Vzhledem k tomu, že mnoho lidí dává přednost pekařským směsím , které se dají dnes koupit téměř všude a vyrábí je přímo i mnoho velkoobchodních řetězců, je vhodné vědět, co vůbec obsahují a jak se liší od jednotlivých ingrediencí. Všeobecně se považují za směsi nejvyšší kvality, ty německé výroby, které jsou svou cenou i o mnoho převyšují české výrobce. Výsledek je však vždy bezchybný a perfektní výsledek můžete očekávat i v případě použití směsi s prošlým datem spotřeby. Ze zahraničních směsí je jednou z nejkvalitnějších značek zn. Küchenmaster či Bielmeier, z těch českých pak zn. Labeta.

Domácí pekárna ETA Hormony

Na konec tip na jednu z nejoblíbenějších pekáren na trhu, a tou je dvouhnětačová domácí pekárna ETA Hormony hlavně díky její kombinaci nízké ceny a kvality. Pekárna umí upéci sedm druhů chleba,umožňuje však i výrobu marmelád, samostatné pečení a pouhou přípravu těsta.

Chléb vyrobí ve dvou velikostech, ten větší váží 1400 g, což je jeden z největších hmotností bochníků, které umožňuje vyrobit domácí pekárna. Pečení lze odložit až o 13 hodin, chléb upeče nejrychleji za 2 hodiny. Pro případné přidání směsi je třeba sledovat zvukový signál jako u předchozího modelu. V základní výbavě k pekárně jsou náhradní hnětače, odměrka, velice dobře zpracovaný návod na použití a samostatný sešit receptů. Pro vyjmutí hnětačů z upečeného výrobku je přiložen speciální háček.

Domácí pekárna - recepty

Do domácích pekáren existuje celá řada chutných receptů, některé tipy můžete nalézt na stránce plné receptů pro domácí pekárny .

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Nejlepší domácí pekárna

Nejlepší domácí pekárna

Máte rádi vůni čerstvého, právě upečeného chleba, libujete si v tom, když je krajíc ještě teplý – tak moc, že se na něm máslo ihned rozpouští? Jenže něco takového obyčejný, koupený chleba obvykle nenabízí.

Jak si vybírat domácí spotřebiče?

Jak si vybírat domácí spotřebiče?

Drtivá většina z nás už jistě řešila problém, jaké si vybrat do domácnosti co nejkvalitnější pomocníky pro denní potřebu - domácí spotřebiče. Vždyť na trhu je jich takový ohromný výběr. Jedním velice šikovným typem, jsou spotřebiče Baumatic.


Směsi na peční chleba - kupované nebo vlastní?

Směsi na peční chleba - kupované nebo vlastní?

Domácí pekárny jsou stále oblíbenější a mnoho domácností dnes dává přednost domácímu chleba. Do domácích pekáren si dnes kromě vlastních receptů lze zakoupit již speciálně namíchané směsi. Dnes je nabídka výrobců tohoto sortimentu poměrně pestrá. Zakoupit tak lze různé druhy chlebové směsi - selský …

Využití meteostanice v kuchyni

Využití meteostanice v kuchyni

Domácí metostanice můžeme využít prakticky v celém našem bytě, ale nejlepší umístění bychom přeci jen našli v kuchyni. Toto místo bychom měli volit hlavně z toho důvodu, že v kuchyni trávíme čas ráno před snídaní. V tento okamžik je nejlepší zjistit, jaké počasí nás čeká. Domácí meteostanice bycho…Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!