Dominikánská kuchyně

20. říjen 2010  komentáře (0) Reklama

Dominikánská republika sice nepatří mezi země, jež by byly světově proslulé svým kulinářským uměním. Místní tradiční pokrmy jen zřídka kdy najdeme na jídelních lístcích např. v jiných evropských zemích. Přesto však je si na čem pochutnat např. v rámci Dominikánská republika last minute. Kulinářské umění této země staví na jednoduchosti. Ono se není ani čemu divit. V horkém počasí by se asi jen málokomu chtělo hodiny a hodiny vyvařovat a pak ještě vzniklá těžká jídla konzumovat.

Dominikánská kuchyněDominikánská kuchyně

Základní surovina jménem banán

Základní surovina pro přípravu většiny pokrmů je zde banán. Ovšem ne úplně takový, jaký známe z našich obchodů. Jedná se o zvláštní odrůdu zvanou banán platano. Lze ho připravit na mnoho způsobů a ve většině případů se bez něj neobejde žádná dominikánská snídaně či večeře. Hlavním denním jídlem je v této zemi podobně jako u nás oběd.

Mořských plodů si moc neužijete

Přestože je oběd hlavní částí dne, i on je připravován zcela jednoduše. Základními surovinami pro jeho přípravu bývá maso (nejčastěji kuřecí), rýže a pak také fazole. Mnohé turisty možná překvapí, že ačkoli se zde jezdí rekreovat k moři, na mořské plody a ryby narazí v místních restauracích jen výjimečně, a když už, tak si za takové jídlo dosti připlatí. Jedná se o jídlo spíše pro zámožnější skupiny obyvatel. Pochutnat si však můžete na výborných a pro našince poněkud exotických dominikánských polévkách. Ani při procházkách za krásami a pamětihodnostmi země nemusíte trpět hlady. Téměř všude jsou k dispozici stánky s rychlým občerstvením.

Tradiční druhy koření

Dominikánci nejsou experimentátory s kořením. Naopak využívají tradiční druhy, jako je koriandr, oregano, ale také česnek či cibule. Oregano zde roste hojně také divoce, je spásáno chovanými zvířaty (hlavně kozami) a dává tak již samotnému masu specifickou chuť, což se projevuje v připravených pokrmech. Dominikánská republika last minute se tak může stát opravdovým kulinářským zážitkem.

Dokonalost v Dominikánské republice

Milovníci sladkého by si možná měli vybrat jiné místo pro své last minute zájezdy. To proto, že v Dominikánské republice je zvykem jako sladké konzumovat ovoce. Vždyť ananas, papája, meloun nebo již zmiňovaný banán k tomu přímo pobízí. Tyto přírodní sladkosti jsou nejen chutné a zdraví prospěšné, ale v těchto zeměpisných podmínkách navíc chutnají zcela jinak, než jsme zvyklí u plodů zakoupených u nás.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Modernizace kuchyně: Vytvoření kuchyně na míru

Modernizace kuchyně: Vytvoření kuchyně na míru

Pokud se vám zdá, že je vaše kuchyně již zastaralá a potřebovala by kompletně zmodernizovat, stačí se obrátit na specializované firmy, které vám vypracují návrh kuchyně na míru. To přináší několik zásadních výhod.

Kubánská kuchyně

Kubánská kuchyně

Na Kubě si přijdou na své hlavně milovníci masa. Masová jídla jsou zde totiž opravdu masová. Ačkoli se jedná o ostrovní zemi, která by měla tedy být proslulá konzumací mořských plodů a ryb, není tomu tak.


Řecká kuchyně

Řecká kuchyně

Řecko, oblíbená turistická destinace, kterou volí mnoho turistů jako last minute zájezdy, je vedle své bohaté historie proslulé i svými pokrmy a nápoji. Stačí vzpomenout proslavené řecké tzaziky nebo metaxu. Není to však zdaleka všechno. Jako mnohé jiné pro středoevropana exotické národy i Řekové si…

Thajská kuchyně

Thajská kuchyně

Thajská kuchyně je jednou z nejvyhledávanějších a nejvyhlášenějších ze všech národních kuchyní. Podobně jako ve všech oblastech života v Thajsku i za jídlem je třeba hledat něco více, nejedná se pouze o, lidově řečeno, naplnění břicha, ale jídlo a jeho příprava má blízko k filozofii. Přičemž vůdčí m…