Hrnce a nože do kuchyně

26. červenec 2012  komentáře (0) Reklama

Kastroly, rendlíky a hrnce na vaření, tohle vše jednoduše patří do každé kuchyně. Bez téhle výbavy jednoduše nemůže fungovat žádná domácí kuchyň, natožpak ta profesionální. Kvalitní výbava vyrobena z kvalitních materiálů je jednoduše na nezaplacení. Někdo vaří každý den a někdo zase dvakrát nebo třikrát za týden. Každý však potřebuje k vaření hrnce , na které se může kdykoliv spolehnout. Výhodou je, že dnes si můžete vybírat z velkého množství hrnců a různých kastrolů a to podle toho, k čemu je chcete používat. Kvalitní hrnce by měly být vyrobeny z kvalitní nerezové oceli a extra silného sendvičového dna, které dokáže dokonale rozložit teplo při vaření.

Hrnce a nože do kuchyněHrnce a nože do kuchyně

Kvalitní provedení hrnců je jednoduše potřebné pro bezproblémové vaření. Opomenout nesmíme ani úchyty, za které hrnce budete chytat. Skvělé jsou hlavně masivní, ergonomicky tvarované úchyty, které vám poskytnou skvělé pohodlí při manipulaci s hrnci. Tyhle úchyty můžou být jak ocelové, tak i opatřené umělou hmotou, která dovoluje manipulaci s hrnci holýma rukama. Na hrnce se můžete dívat z různých pohledů. Můžete je například rozdělit z hlediska jejich použití. K dispozici tak máme hrnce pro indukční, plynové, elektrické nebo sklokeramické sporáky. Rozdělit je můžete třeba i podle jejich velikosti. Některé hrnce mají dokonce speciální povrchovou úpravu, která zabraňuje případnému připálení. Vybírejte si hrnce skutečně podle kvality, protože kvalitní hrnce vám mohou vydržet celý život.

Důkladní výběr věnujte i nožům. Nože jsou totiž nástroje, které budete využívat v kuchyni každý den. Kvalitní nože by proto měly být samozřejmostí a to hlavně tehdy, kdy se jedná o kuchařské nože. Tyhle nože by měly být vyrobeny z jednoho kusu prvotřídní oceli, která bude dlouhodobě držet vysoké ostří. Pro lepší manipulaci s nožem byste si měli vybírat nože s ergonomickou rukojetí, které budou ještě k tomu dokonale vyvážené. Mimořádně ostré jsou i keramické nože, které jsou šetrné ke krájeným potravinám a neničí vitamíny. Avšak tyhle nože jsou náchylné k zlomení při pádu, protože jsou křehčejší než ty ocelové. Výběr je skutečně jen na vás.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Keramické nože v kuchyni

Keramické nože v kuchyni

V mnoha ohledech bychom se měli zamyslet nad skutečností, proč ještě stále nemáme keramické nože v naší kuchyni. Jsou naprosto skvělým pomocníkem při vaření, zvláště pak krájení všech možných potravin.

Titanové hrnce

Titanové hrnce

Cílem každé hospodyně nebo profesionálního kuchaře je příprava pokrmů, u kterých se zkrátí doba přípravy, nevyžaduje velké množství tuků a které neztratí svou barvu, chuť a udrží vitamíny v jídle. To vše a ještě víc Vám nabídne titanové nádobí.


Kuchyňské nože z nanomateriálů (Nanonože)

Kuchyňské nože z nanomateriálů (Nanonože)

Kuchyňské nože patří mezi nejdůležitější pomůcky v domácnosti. Těžko si představíme, že bychom si připravili nějaké dobré a chutné jídlo, aniž bychom měli ostrý nůž na krájení a řezání masa, ovoce či zeleniny.

Modernizace kuchyně: Vytvoření kuchyně na míru

Modernizace kuchyně: Vytvoření kuchyně na míru

Pokud se vám zdá, že je vaše kuchyně již zastaralá a potřebovala by kompletně zmodernizovat, stačí se obrátit na specializované firmy, které vám vypracují návrh kuchyně na míru. To přináší několik zásadních výhod.