Jaké varianty vnitřních dveří jsou vhodné do kuchyně?

5. červenec 2014  komentáře (0) Reklama

Při výběru vnitřních dveří do vaší domácnosti musíte zohlednit několik faktorů. Zdaleka ne všechny varianty jsou totiž pro oddělení jednotlivých místností vhodné. Platí to také pro dveře do kuchyně.

Jaké varianty vnitřních dveří jsou vhodné do kuchyně?Jaké varianty vnitřních dveří jsou vhodné do kuchyně?

Elegantní řešení pro malé kuchyně

V panelákovém bytě je obvykle kuchyň poměrně těsná, stejně tak jako chodbička, která do ní vede. Běžné křídlové dveře jsou tak naprosto nevyhovující, protože jednoduše překážejí při každém otevírání či zavírání. Jak to tedy elegantně vyřešit? Vhodnou volbou jsou posuvné dveře interiérové .

Posuvné dveře se umně ukryjí do stavebního pouzdra

Posuvné dveře mají tu výhodu, že při otevírání nezabírají žádný prostor. Jsou totiž řešeny tak, že se zasouvají ke zdi, případně přímo do ní. V tom případě mluvíme o takzvaných posuvných dveřích do pouzdra. Stavební pouzdro je zabudováno přímo do stěny, která se ze sádrokartonu. Otevřené dveře jsou tak zcela skryty.

Řešení v podobě posuvných dveří do stavebního pouzdra lze zvolit i pro kuchyně, kde s nedostatkem prostoru není takový problém. Působí totiž velmi elegantně. Navíc je u nich mnohem nižší riziko poškození, nepoškodí se boucháním do stěn při průvanech či rázné manipulaci.

Další využití posuvných interiérových dveří

Užití posuvných vnitřních dveří je samozřejmě mnohem pestřejší. Lze je zvolit pro oddělení dalších místností, kupříkladu obývacího pokoje nebo ložnice. Stejně tak jsou skvělým řešením ve chvíli, kdy jednu velkou místnost rozdělujete sádrokartonem na dvě menší, případně zde vytváříte skladovací prostor v podobě vestavěné skříně.

Interiérové dveře jsou nedílnou součástí každé domácnosti. Při jejich výběru a volbě typu si dejte záležet. V opačném případě vám zbytečně zaberou užitný prostor a zkazí celkový dojem z jinak pěkného prostoru.

Foto: grimax.cz

-fil-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

3.17 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Jaké jsou výhody kvalitních keremických nožů?

Jaké jsou výhody kvalitních keremických nožů?

Keramické nože se staly stálým zbožím v českých obchodech zhruba před rokem. Pro jejich koupi svědčí mnoho kladů, které oproti ocelovým nožům mají. Celé tajemství jejich vlastností se nachází v materiálu a postupu výroby. Čepel keramických nožů vzniká několikadenní mísením práškového oxidu zirko…

Inspirace, jak vymalovat kuchyň: Vhodné barvy do kuchyně

Inspirace, jak vymalovat kuchyň: Vhodné barvy do kuchyně

Kuchyně patří k nejvíce využívaným místnostem ve většině domácností. Není proto divu, že je potřeba se častěji věnovat jejímu vzhledu. Zejména mám na mysli pravidelné malování stěn.


Záclony vhodné do kuchyně

Záclony vhodné do kuchyně

Okna v kuchyni bývají v mnoha domácnostech bez záclon. Dalo by se říci, že je to hlavně z praktických důvodů, neboť se v této místnosti často větrá a záclony by zde spíše překážely. Najdou se tedy vůbec důvody, proč záclony do kuchyně přeci jen věšet

Jaké vybrat dekorace na zeď do kuchyně?

Jaké vybrat dekorace na zeď do kuchyně?

V kuchyni hraje nejvýznamnější roli vybavení kolem kuchyňské linky. Je to podobné jako v případě vybavení ložnice, kde pro změnu hraje prim postel. Zapomenout byste ale neměli ani na dekorativní prvky, které prostoru kuchyně dodají náležitou atmosfér