Kubánská kuchyně

9. září 2010  komentáře (0) Reklama

V dnešní době je zcela běžná dovolená ve velmi vzdálených zemích. Kuba, Dominikánská republika, Seychely, Thajsko a jiné „exotické“ země nabízejí mnohé turistické destinace lišící se mírou luxusu i kvalitou poskytovaných služeb. Takovéto zájezdy nejsou zrovna nejlevnější, a tak je velice výhodné využít tzv. last minute. Last minute zájezdy jsou totiž mnohem levnější než ty, který si turista zaplatí s předstihem. I když je pravda, že i na velmi časně zaplacené dovolené poskytují cestovní kanceláře slevy. U last minute navíc člověk nikdy neví, zda nebude zrovna jim vybraný termín již obsazen. Ten, kdo se rozhodne využít nabídky Kuba last minute, rozhodně neprohloupí. Zajímavá země s pohnutou minulostí, krásné pláže i moře a v neposlední řadě velmi pozoruhodná kuchyně. Jednoduchá a prostá, přitom však poskytující lahodná jídla.

Kubánská kuchyněKubánská kuchyně

Kuba miluje především maso

Na Kubě si přijdou na své hlavně milovníci masa. Masová jídla jsou zde totiž opravdu masová. Ačkoli se jedná o ostrovní zemi, která by měla tedy být proslulá konzumací mořských plodů a ryb, není tomu tak. Naopak, nejoblíbenější a nejvíce rozšířené jsou pokrmy z hovězího, vepřového a drůbežího masa. Maso se zpravidla marinuje nebo griluje. Marinády se netýkají jen masových pokrmů, ale jsou běžně používány i pro zeleninu nebo třeba brambory. Kubánské kulinářství je pestrou směsicí různých kuchyní, což dalo vzniknout novým originálním pokrmům. Čerpá jak z domácích zdrojů, tak z portugalské a španělské kuchyně, nebo z kuchyní dalších přistěhovalců, kteří zde našli svůj domov.

Kubánská kuchyně a zelenina

Milovníci zeleniny, kteří jsou ochotní ji konzumovat vždy a všude, si na své na Kubě rozhodně nepřijdou. Ne že by Kubánci zeleninu zcela ignorovali. To nikoli. Nejoblíbenějšími druhy jsou rajčata a paprika. Pokrmy se dochucují také česnekem, který má v mnohých receptech své nezastupitelné místo. S Kubou jsou neodmyslitelně spjaty také banány. I ty jsou základem mnohých receptů na chutné pokrmy, a to jak sladké, tak slané. Nejoblíbenější jsou ale banány smažené. Co se týče kubánských cukrovinek, tak ty jsou na Kubě opravdu sladké. Na cukru se zkrátka nešetří.

Proslulé kubánské nápoje

Kuba je však proslulá i mnohými nápoji. Např. kubánský rum, který se získává z cukrové třtiny, světově známé jsou i místní koktejly. Turista však musí počítat nejen se specifickou kuchyní, ale i se zcela odlišným způsobem stolování. Rychle se najíst v restauraci a jít, to Kubánci neznají. Běžně se stoluje i šest hodin.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Modernizace kuchyně: Vytvoření kuchyně na míru

Modernizace kuchyně: Vytvoření kuchyně na míru

Pokud se vám zdá, že je vaše kuchyně již zastaralá a potřebovala by kompletně zmodernizovat, stačí se obrátit na specializované firmy, které vám vypracují návrh kuchyně na míru. To přináší několik zásadních výhod.

Řecká kuchyně

Řecká kuchyně

Řecko, oblíbená turistická destinace, kterou volí mnoho turistů jako last minute zájezdy, je vedle své bohaté historie proslulé i svými pokrmy a nápoji. Stačí vzpomenout proslavené řecké tzaziky nebo metaxu. Není to však zdaleka všechno. Jako mnohé jiné pro středoevropana exotické národy i Řekové si…


Thajská kuchyně

Thajská kuchyně

Thajská kuchyně je jednou z nejvyhledávanějších a nejvyhlášenějších ze všech národních kuchyní. Podobně jako ve všech oblastech života v Thajsku i za jídlem je třeba hledat něco více, nejedná se pouze o, lidově řečeno, naplnění břicha, ale jídlo a jeho příprava má blízko k filozofii. Přičemž vůdčí m…

Egyptská kuchyně

Egyptská kuchyně

Egyptská kuchyně se v mnoha směrech jen málo liší od pokrmů, na kterých si pochutnávali faraoni v nejslavnější době tohoto státu. Na druhé straně se do ní v dobrém slova smyslu infikovalo mnoho prvků z národních kuchyní blízkých států a národů, jmenovitě z Libanonu, Izraele, Turecka.