Kuchyně a regály v ní

29. duben 2010  komentáře (0) Reklama

V kuchyni dokážeme upotřebit spoustu nábytku a jiných dalších součástí, takže se ani není čemu divit, že sem patří samozřejmě i regály, které mají neuvěřitelné možnosti. Konečně nebudete muset bojovat s nedostatkem místa, jelikož právě u regálu je místa vždy dost. Vznikne vám tak prostorný úložný prostor, který vás nenechá na pochybách.

Kuchyně a regály v níKuchyně a regály v ní

Jednoduchá montáž regálů

Montáž regálů je naprosto jednoduchou záležitostí, jelikož všechny komponenty jsou vyrobeny přesně na míru tak, aby k montáži nebylo potřeba žádného většího úsilí. Popravdě řečeno i některé jednoduché věci ovšem umí překvapit, a tak je třeba znát způsob jak regály poskládat, aby fungovaly tak, jak mají a splnily veškeré své funkce na 100%.

Postup sestavení regálů

Základem celé montáže je bezesporu složení rámů. Každý z trámů disponuje určitým počtem traverz a také diagonál. Traverzy jsou pro upřesnění rovné výztuhy a diagonály výztuhy šikmé. Z obou dvou diagonál je poskládán kříž. Nad tímto křížem jsou umístěny dvě až tři traverzy. V momentu, kdy se rámy dostaví, dochází k tomu, že jsou do nich zasouvány nosníky. Tvoří potom základnu pro samotné police.

Pozor dejte na nosníky

Ideální je zejména to, že páry nosníků lze nastavit tak, jak vám to bude vyhovovat. Police tak mohou být zasunuty v libovolných vzdálenostech od sebe. U nosníků je také velmi důležité to, aby byly nosníky dobře zasunuty do drážek rámů. Nosník nesmí rozhodně držet pouze v jednom bodu, jinak bude celá montáž regálů znehodnocena a police nebude stabilní. Velkou výhodou je také ta skutečnost, že regály jsou samosvojné, takže je většinou není třeba kotvit. To ovšem neplatí při nerovném povrchu pod nimi. Pak je ukotvení k zemi anebo ke stěně nutné!

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Regály a jejich uplatnění v moderní kuchyni

Regály a jejich uplatnění v moderní kuchyni

Místa v kuchyních není nikdy tolik, abychom si zde mohli zajásat nad tím, že se nám vše daří tak, jak má. Zvláště pak v panelákových kuchyních se dostáváme do problémů. Ty se však mohou jednoduše řešit, ačkoliv si možná nechceme připustit. Výhodněji řešit prostor v našich kuchyních je prvním předpok…

Modernizace kuchyně: Vytvoření kuchyně na míru

Modernizace kuchyně: Vytvoření kuchyně na míru

Pokud se vám zdá, že je vaše kuchyně již zastaralá a potřebovala by kompletně zmodernizovat, stačí se obrátit na specializované firmy, které vám vypracují návrh kuchyně na míru. To přináší několik zásadních výhod.


Řecká kuchyně

Řecká kuchyně

Řecko, oblíbená turistická destinace, kterou volí mnoho turistů jako last minute zájezdy, je vedle své bohaté historie proslulé i svými pokrmy a nápoji. Stačí vzpomenout proslavené řecké tzaziky nebo metaxu. Není to však zdaleka všechno. Jako mnohé jiné pro středoevropana exotické národy i Řekové si…

Thajská kuchyně

Thajská kuchyně

Thajská kuchyně je jednou z nejvyhledávanějších a nejvyhlášenějších ze všech národních kuchyní. Podobně jako ve všech oblastech života v Thajsku i za jídlem je třeba hledat něco více, nejedná se pouze o, lidově řečeno, naplnění břicha, ale jídlo a jeho příprava má blízko k filozofii. Přičemž vůdčí m…