Kuchyňské nože z nanomateriálů (Nanonože)

9. listopad 2010  komentáře (0) Reklama

Kuchyňské nože patří mezi nejdůležitější pomůcky v domácnosti. Těžko si představíme, že bychom si připravili nějaké dobré a chutné jídlo, aniž bychom měli ostrý nůž na krájení a řezání masa, ovoce či zeleniny.

Kuchyňské nože z nanomateriálů (Nanonože)Kuchyňské nože z nanomateriálů (Nanonože)

Výtečné vlastnosti, kterým kuchaři neodolají

Kuchyňských nožů je dnes spousta. Máme nože klasické ocelové, které však svými vlastnostmi již ne zcela vyhovují moderním trendům v kuchyni , dále pak různé varianty, které mají čepele vytvořeny ze všech možných slitin, například keramické nože jsou vyrobeny z oxidu zirkoničitého.

Jako skvělá novinka však přichází na trh kuchyňské nože z nanomamateriálů, někdy též označované jako tzv. nanonože . Jedná se o nože, které jsou vyrobeny za pomoc speciální technologie, tzv. nanotechnologie, která využívá struktur materiálu v měřítku několika nanometrů, tedy nanočástic.

Nanotechnologie není přímo novinka, která by se prvně aplikovala zrovna u kuchyňských nožů. Využívá se již třeba v potravinářství, zdravotníctví, elektronice i v jiných oborech. Výrobci a designéři si ale dali tu práci a zkusili použít nanotechnologii i v oblasti kuchyňských nožů. A výsledek je více než vynikající. Kuchyňské nože vyrobené z nanomateriálů totiž daleko předčí svoji konkurenci, vlastnosti čepele, kterou jim tato technologie dodala, jsou téměř ohromující.

S nanonoži lehce ukrojíte i ten nejtenčí plátek

Pojďme se podívat, jaké přednosti nanonože mají. Vzhledem k vlastnostem použitého materiálu a technologie může být čepel natolik tenká, že krájení masa či zeleniny je opravdovou lahůdkou. S nanonožem dokážete ukrojit naprosto tenoulinký plátek, navíc nůž potravinou projede tak snadno, že si to momentálně asi ještě neumíte představit.

Nepřilnavý povrch

Obrovská výhoda nanonožů spočívá v jejich ostří. To vydrží velké věci, nůž dokáže být zcela naostřený po dobu několika měsíců, a to i v případě, že jej používáte dennodenně například v hotelové restauraci.

Čepel nože vyrobená z nanomateriálů má ještě jednu zásadní vlastnost, díky níž budou nanonože za chvíli v každé pořádné kuchyni. Je jí nepřilnavý povrch, na kterém se nepřilepí prakticky nic. Krájíte-li maso či zeleninu s běžným nožem, musíte neustále od jeho čepele odtrhávat přilepené kousky potraviny. To Vám u nanonože nehrozí. Všechny částečky odpadnou raz dva. Tyto vlastnosti také zabraňují usazování mikroorganismů na povrchu nože.

Dejte sbohem starým nožům

Kuchyňské nože z nanometeriálu, horká a jedinečná novinka na českém trhu, mají velký předpoklad, že se během krátké chvíle stanou dominantními v každé profesionální i amatérské kuchyni. Je pomalu na čase dát sbohem svým starým nožům a pořídit si špičku ve svém oboru - nanonože!

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Keramické nože v kuchyni

Keramické nože v kuchyni

V mnoha ohledech bychom se měli zamyslet nad skutečností, proč ještě stále nemáme keramické nože v naší kuchyni. Jsou naprosto skvělým pomocníkem při vaření, zvláště pak krájení všech možných potravin.

Hrnce a nože do kuchyně

Hrnce a nože do kuchyně

Kastroly, rendlíky a hrnce na vaření, tohle vše jednoduše patří do každé kuchyně. Bez téhle výbavy jednoduše nemůže fungovat žádná domácí kuchyň, natožpak ta profesionální.


Základní kuchyňské potřeby a vybavení

Kuchyně je místem, v němž většina z nás tráví poměrně dost času. Ať už si zde připravujeme snídani, oběd, večeři nebo jen nějakou svačinku, vždy potřebujeme mít po ruce nějaké kuchyňské potřeby. Bez nich bychom se zkrátka neobešli. A které potřeby do kuchyně jsou naprosto základní a nepochybně nejdů…

Osvětlení kuchyňské linky

Osvětlení kuchyňské linky

Kvalitní osvětlení kuchyňské linky je velmi důležité v jakémkoli interiéru. Jestliže máte pracovat v kuchyni ve večerních hodinách, anebo si jen vytvořit příjemné osvětlení kuchyně.