Kuchyňský odšťavňovač: jak jej vybírat

25. leden 2013  komentáře (0) Reklama

Při přípravě pokrmů a nápojů si stále více lidí dává záležet na opravdové kvalitě. Proto dochází k upřednostňování čerstvých potravin. Platí to zejména pro ovoce a zeleninu. Mnozí z nás si dnes kupříkladu raději udělají džus z čerstvých pomerančů, než aby kupovali drahé hotové džusy, v nichž je navíc často nižší obsah přírodních šťáv z ovoce. Abyste si mohli každé ráno dopřát lahodný nápoj v podobě čerstvé šťávy z ovoce, je vhodné mít doma spolehlivý odšťavňovač.

Odšťavňovače jsou moderními spotřebiči, které si našly své stálé místo v českých kuchyních. Je to dáno tím, že se jedná o velmi praktické pomocníky. Odšťavňovače navíc nejsou nijak přehnaně drahou záležitostí, nejlevnější varianty lze zakoupit již v řádech stokorun. Nejvýkonnější odšťavňovače také ale mohou stát i mnohem více, za to však dokáží z potravin odstředit skutečně maximum šťáv.

Výkon spotřebiče

Při výběru odšťavňovače je dobré držet se kromě ceny také dalších hledisek. Především byste se měli nejprve podívat na to, jaké odšťavňovače recenze chválí. V dnešní době existuje celá řada výrobců, kteří tyto spotřebiče dodávají na tuzemský trh, není proto jednoduché se zorientovat v jednotlivých nabídkách. Důležitým kritériem je například výkon spotřebiče. Platí zde, že čím vyšší je výkon odšťavňovače, tím rychleji dokáže provést odšťavňování. U některých druhů odšťavňovačů to může být otázkou jen několika vteřin, u jiných budete na výsledek čekat třeba i několik minut.

Výtěžnost šťáv

Z hlediska kvality odšťavňovače je důležitá také jeho výtěžnost, tedy zda odšťavňovač dokáže ze zeleniny nebo ovoce dostat opravdu maximum šťáv. Právě z tohoto důvodu je dobré sledovat recenze na jednotlivé produkty, výtěžnost se může lišit podle značek odšťavňovačů, ale také podle technologie, na jejímž základě pracují. Máte totiž možnost pořídit si klasické mechanické odšťavňovače, ale také moderní šnekové odšťavňovače, mezi se něž řadí kupříkladu odšťavňovač omega, který je v současné době jedním z nejvýkonnějších odšťavňovačů na trhu, jenž má zároveň velkou výtěžnost šťáv.

Odšťavňovač vybírejte podle toho, jak často s ním budete pracovat

Kromě výše uvedených kritérií si dovolím ještě upozornit na to, že odšťavňovač byste měli vybírat také podle toho, jak často s ním plánujete pracovat. To se koneckonců může odrazit i v ceně, kterou za nový odšťavňovač zaplatíte. Je zbytečné si pořizovat luxusní přístroj, pakliže jej použijete jednou za měsíc.

Foto: eujuicers.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Kuchyňský nábytek na zakázku

Kuchyňský nábytek na zakázku

V podstatě všechen nábytek vyráběný na zakázku je o něco dražší, než je tomu u klasického univerzálního nábytku, nicméně chce-li člověk využít maximálně prostoru ve své kuchyni, měl by určitě volit právě zakázkový nábytek. V kuchyni je velmi důležitá zejména volba opravdu dobré kuchyňské linky. Ta m…

Jak si vybírat domácí spotřebiče?

Jak si vybírat domácí spotřebiče?

Drtivá většina z nás už jistě řešila problém, jaké si vybrat do domácnosti co nejkvalitnější pomocníky pro denní potřebu - domácí spotřebiče. Vždyť na trhu je jich takový ohromný výběr. Jedním velice šikovným typem, jsou spotřebiče Baumatic.


Co má společného zahradní nábytek a kuchyňský nábytek?

Co má společného zahradní nábytek a kuchyňský nábytek?

Výběr nábytku není určitě nijak jednoduchou záležitostí, a to zejména v případě, kdy je v prodejnách obrovské množství takovéhoto nábytku a člověk neví, který si má vybrat. Pokud se budeme ptát, co má společného zahradní nábytek a nábytek určený do kuchyně, tak zjistíme, že jde především o kvalitu m…

Nejlevnější kuchyně na míru

Nejlevnější kuchyně na míru

Pro každého, kdo uvažuje o výměně své staré kuchyně za novou a ještě nemá zcela jasnou představu o tom, jak by měla jeho budoucí kuchyň vlastně vypadat je určená služba nesoucí název kuchyňský návrhář.