Na co dbát při výběru dlažby?

24. červen 2010  komentáře (0) Reklama

Výběr dlažby není rozhodně jednoduchou záležitostí. K tomu, abychom vybrali tu pravou dlažbu, je třeba brát v potaz hned několik velmi důležitých faktorů. Jsou jimi například požadovaný design dlaždic, dále také rozměry místnosti, do níž dlaždice instalujeme. Dobrý výběr dlaždic umí zajistit výsledný dojem, který na člověka daná místnost udělá. Velkoformátové obklady do koupelny jsou třeba schopny prostor poměrně dobře sjednotit a také opticky zvětšit. Pokud chce člověk spíše ukázat hravost, tak si do interiéru nainstaluje nějakou vtipnou a zajímavou mozaiku.

Na co dbát při výběru dlažby?Na co dbát při výběru dlažby?

Vybíráme kvalitní dlaždice

Když si člověk vybírá ty pravé dlaždice, měl by rozhodně navštívit přímo prodejnu, ve které jsou dané dlaždice k dostání. Určitě se nesmíte spokojit pouze s prohlédnutím katalogu. Na papíře bude jen velmi těžko odhadnout, jak bude dlažba ve finální podobě vypadat, stejně jako když vytváříte nové bytové jádro. Ideální je prohlídka interiéru, v němž jsou vámi vybrané dlaždice instalovány. Tato možnost je ovšem velmi často prakticky nerealizovatelná, a proto je třeba se spokojit se vzorkem.

Vzorky dlaždic vám mohou napovědět

Není špatné poskládat několik vzorkových dlaždic vedle sebe a představit si tak konečný vzhled dlažby lépe. Při volbě dlažby je také velmi důležité volit společnost, která umožní pozdější dokoupení dlaždic v případě, že vám při samotném obkládání dojdou.

Při nákupu dlaždic nezapomeňte na rezervy

Při každém obkládání je třeba mít rezervu, která činí alespoň 165 procent materiálu. Některé firmy nejsou po určité době schopny stejné dlaždice doobjednat, což může být velký problém. Neméně důležité je při koupi dlaždic také poskytnutí kvalitního poradenství a obchodních podmínek. Vždy je pro zákazníka důležité znát cenu dlaždic, možnosti záruky a také termíny dodání dlaždic. Veškeré technické otázky by vám personál konkrétní společnosti prodávající dlaždice poskytnout. Zapomenout nelze ani na nabídku různých tmelů a doplňkových materiálů potřebných k instalaci dlaždic.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Na výběru vhodného nábytku záleží

Na výběru vhodného nábytku záleží

Hodláte nově vybavit interiér Vašeho bytu či domu? To jistě dává prostor pro fantazii, zároveň ale dosti záleží na mnoha důležitých faktorech, které určují, zda se následně budete cítit „jako doma“. Dětské pokoje, obývací stěny, sedací soupravy – to vše musí ladit, aby na Vás interiér působil co nej…

Jak vybrat kvalitní gril a příslušenství

Jak vybrat kvalitní gril a příslušenství

Grilovací sezona je v plném proudu, a pokud vám již stávající model grilu nevyhovuje, měli byste určitě sáhnout po novém. To samé logicky platí i v případě, že momentálně žádný model nemáte. Volba dnes není vůbec jednoduchá, protože na trhu najdeme v


Vybíráme ledničku

Vybíráme ledničku

Ať chceme, nebo ne, ledničku v domácnosti potřebujeme. Prakticky každý si ji musí pořídit a život bez ní by byl již v současné moderní době prakticky nepředstavitelný. Vybrat si ale tu pravou v záplavě různých modelů není mnohdy až tolik jednoduché. Podívejme se tedy na základní faktory, které by mě…

Vybíráme tyčový mixér

Vybíráme tyčový mixér

Tyčový mixér, stále oblíbenější pomocník v kuchyni, má několik zásadních předností, z nichž asi největší je možnost snadného ovládání. Již z názvu mixéru totiž vyplývá, že se jedná o ruční tyčový mixér , který je díky svojí tyčové konstrukci snadno uchopitelný.