Rustikální kuchyně letí nejen na venkově

22. říjen 2010  komentáře (0) Reklama

Nábytek v rustikálním stylu je v současné době hodně moderní a v moderních domácnostech doslova letí. Samotné slovo rustikální znamená v podstatě venkovský anebo venkovsky laděný. Když bychom měli hledat ještě další synonymum k tomuto slovu, tak bychom dospěli třeba k výrazu selský. Hodně se rustikální vybavení používá zejména v různých hotelech a také restauracích, které jsou takto naprosto stylové a lákají tak více zákazníků.

Rustikální kuchyně letí nejen na venkověRustikální kuchyně letí nejen na venkově

Vkusný interiér zajistí vkusný nábytek

V případě, že chce člověk mít rustikální styl i v domácnosti, může volit třeba rustikální kuchyně. Ty dovedou doslova vykouzlit překrásný kousek interiéru domu. Rustikální kuchyně je možné volit hned v několika různých variantách. Ideální jsou zejména takové, které disponují krásným starobyle a venkovsky vypadajícím nábytkem. Tento nábytek může působit velmi kouzelně zejména ve spojení s několika důležitými moderními vestavnými elektrospotřebiči, jejichž existenci v podstatě na první pohled ani není možno vytušit.

Velmi pěkně působí zejména tmavší rustikální nábytek. Pokud se zvolí na stěny místnosti bílá barva, vytvoří se značně kontrastní kombinace, jež je velmi zajímavou volbou, která umí zaujmout všechny příchozí návštěvy.

Kuchyně ve venkovském stylu

Rustikální styl kuchyně by měl být určitě oživen také rozličnými selsky vypadajícími doplňky. Hodně využívaným materiálem je v tomto ohledu zcela jistě třeba taková sláma. Je možné doplnit kuchyni různými ošatkami z proutí anebo také použít nějaké jiné selské motivy. Hodně využívaným motivem rustikálního charakteru je určitě kolo od selského vozu. To se většinou sice dává do exteriéru, nicméně i v kuchyni takové menší kolo určitě udělá z pohledu atmosféry hodně. Z dalších rustikálních prvků je možné jmenovat třeba podkovu, která odedávna symbolizuje štěstí.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Inspirace (nejen) do kuchyně v romantickém stylu

Inspirace (nejen) do kuchyně v romantickém stylu

Přemýšlíte, čím oživit Vaši kuchyň a jídelnu? Pokud máte rádi romantiku, venkov a dávné časy, mohl by Vás oslovit skandinávský vintage styl a jeho bytové doplňky. Interiéry zařízené ve vintage stylu působí velice vlídně, útulně a zabydleně.

Klimatizace: uplatnění nejen v kuchyni.

Klimatizace: uplatnění nejen v kuchyni.

Klimatizace se stávají v posledních letech nedílnou součástí mnoha kanceláří, lidé si je ale také čím dál více pořizují i do svých domovů a kuchyní. Důvod je prostý, tyto klimatizační jednotky totiž dokáží udržovat místnosti ve stálé teplotě. Ocení to zejména ti z nás, kteří jsou poměrně choulostiví…


Odpadkové koše nejen do vaší domácnosti

Prakticky v každé domácnosti najdeme místo, kde jsou shromažďovány odpadky. Jejich tvorbě se totiž domácnost jednoduše nevyhne – prázdné obaly, použité čajové sáčky a zbytky jídla jednoduše je třeba někde schraňovat,než se všechny dopraví k popelnici

Nejen sklokeramické varné desky

Nejen sklokeramické varné desky

Stalo se vaření vaším koníčkem a rádi byste dobře pohostili své přátele či rodinu? Rádi byste přitom vařili v moderní, kvalitně vybavené kuchyni? Potom stojí za to věnovat výběru každé části kuchyně, každému spotřebiči, kousku nádobí i varné desce.