Směsi na peční chleba - kupované nebo vlastní?

27. únor 2010  komentáře (0) Reklama

Do domácích pekáren si dnes kromě vlastních receptů lze zakoupit již speciálně namíchané směsi. Dnes je nabídka výrobců tohoto sortimentu poměrně pestrá. Zakoupit tak lze různé druhy chlebové směsi - selský chléb, celozrnný chléb, vícezrnný či bezlepkový chléb vhodný pro lidi trpící celiakií.

Směsi na peční chleba - kupované nebo vlastní?Směsi na peční chleba - kupované nebo vlastní?

Pro ně je však zvlášť doporučeno pečlivě sledovat složení kupovaného polotovaru. Většina celiaků si proto vyrábí bezlepkový chléb raději sami doma, neboť přesně ví, co je v těstě přidáno a nemusí se tak spoléhat na výrobce, zda opravdu použil jen bezlepkové přísady. Nicméně u dobrého výrobce s kvalitními produkty bychom se takové situace neměli obávat.

Příprava chleba ze směsi na pečení

Každá směs je polotovarem, který stačí zalít doporučeným množstvím vody, který je uveden v návodu balení. Z půl kilogramu této zakoupené směsi lze udělat v domácí pekárně 750g chléb, balení většinou obsahuje několik balíčků směsi, zpravidla tak jedno v jednom balení zakoupíte směs na dva až šest chlebů.

Cenové rozpětí směsi na pečení je samozřejmě různé dle výrobce a prodejce, nicméně jeden takto připravený 750g chléb vyjde na zhruba 20 - 40 korun, přičemž samozřejmě záleží i na druhu výrobku.

Příprava vlastní směsi

Pokud si však budete chtít raději připravit chléb vlastní, bude Vás to samozřejmě stát více námahy a je možné, že pro docílení kvalitního chleba budete muset několikrát experimentovat, nicméně chléb připravený od základu doma vyjde daleko levněji, a to zhruba polovinu částky, kterou zaplatíte za polotovar. Avšak ne nadarmo se říká, že to co si sami připravíme, pak chutná daleko víc.

Kromě směsí na různé druhy chleba jsou také k dostání balení na přípravu vánoček, ciabatty či mazance. Jejich nabídka však zatím není tak široká, firmy zatím stále preferují výrobu polotovarů na chléb.

Některé domácí pekárny dnes um vyrobit například i marmeládu nebo jogurty. Při výrobě těchto lahůdek se však musíte zcela jistě obrátit na jeden z receptů, jelikož tyto výrobky zcela jistě zatím na trhu ve formě polotovarů nenajdete.

Recepty na chleba z domácí pekárny

Na internetu i v kamenných obchodech dnes lze nalézt mnoho návodů a receptů na upečení vlastního chleba v domácí pekárně. Budete-li se přesně řídit těmito vyzkoušenými návody, riziko pokažení pečení by se mělo minimalizovat.

Nicméně výhoda předem připravených zakoupených směsí je nasnadě. Příprava chlebu z polotovaru je daleko snazší a rychlejší. Kvalitu takto zakupovaných výrobků je samozřejmě nutno postupně vyzkoušet, časem pak určitě přijdete na tu správnou značku, na které si pochutnáte.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Jak zajistit vyklízecí firmu pro vyklizení bytu nebo domu?

Renovace kuchyně je nedílnou součástí rekonstrukce bytu. Na kuchyni je zapotřebí se výrazně zaměřit z toho důvodu, že jde o prostor, který budeme využívat každý den. Před renovací kuchyně je vhodné si nejprve zajistit její kompletní vyklizení tak, aby stavebním firmám či nám osobně během práce nic n…

Bydlení v Praze: ceny a počet bytů k pronájmu nebo prodeji

Bydlení v Praze: ceny a počet bytů k pronájmu nebo prodeji

Do Prahy, hlavního města České republiky, se neustále stěhují noví lidé. Je to logické, Praha je jednoznačně nejatraktivnější lokalitou k bydlení v celé ČR. Jak je to však s nabídkou volných nemovitostí a jaké jsou ceny za bydlení?


Nejlepší domácí pekárna

Nejlepší domácí pekárna

Máte rádi vůni čerstvého, právě upečeného chleba, libujete si v tom, když je krajíc ještě teplý – tak moc, že se na něm máslo ihned rozpouští? Jenže něco takového obyčejný, koupený chleba obvykle nenabízí.

Domácí pekárny

Domácí pekárny

V dnešním článku bychom Vám rádi představili domácí pekárny Domácí pekárna je stále oblíbenější elektrický spotřebič pro přípravu chleba v domácnosti. Jeho součástí je pečící pánev s jedním či dvěma hnětacími noži uprostřed pánve uložená ve speciální malé troubě s ovládacím panelem a topnou spirálou…