Tajemství patera koření

15. duben 2011  komentáře (0) Reklama

Skořici, kurkumu, bazalku, zázvor a rozmarýn můžeme zařadit mezi patero tajemných koření. A jaké je jejich tajemství? Nejenže nám slouží k dochucování pokrmů, ale taktéž dokážou účinně bojovat proti rakovinným onemocněním.

Tajemství patera kořeníTajemství patera koření

Skořice

Skořice je jedno z nejstarších koření vůbec, o němž se zmiňuje již bible. Obsahuje velké množství antioxidantů a polyfenolů, jež způsobují, že toto koření účinně působí jednak jako prevence proti rakovině a dále blokuje již vzniklé rakovinné bujení, kterému zabraňuje v růstu. Skořici získáváme ze stáletelených keřů podobajících se vavřínu, z jejichž větviček oloupeme kůru, tu očistíme od svrchní vrstvy, čímž získáme zatočené skořicové svitky.

Kurkuma

Kurkuma je pro naše zdraví velmi vzácné koření, jehož účinky doposud nejsou veřejnosti příliš známy. Obsahuje důležitou látku zvanou kurkumin, která likviduje rakovinné buňky. Vědecké výzkumy dokázaly, že blokace rakovinného bujení nastává už dvacetčtyři hodin po konzumaci tohoto koření. Kurkuma působí zejména proti rakovině jícnu, tlustého střeva, prsu, plic a také rakovině prostaty.

Bazalka

Bazalku řadíme k bylinkám, které obsahují silné antioxidanty, díky kterým účinně působí při léčbě rakoviny prsu a to zejména v jejích raných stadiích. Pozor však, takovéto účinky byly prokázány u bazalky posvátné, nikoli u běžně v kuchyni používané bazalky pravé. Bazalka je pro kuchaře jedna z nejdležitějších bylinek.

Zázvor

Taktéž především ženy by si měly oblíbit používání zázvoru, který má pozitivní vliv při léčbě rakoviny vaječníků. Toto koření se zvláštní chutí zpomaluje rakovinné bujení. Zázvor získáváme z oddenků překrásně kvetoucí rostliny.

Rozmarýn

V neposlední řadě musíme vzpomenout i rozmarýn, který jako bylinka či koření během vaření snižuje množství rakovinotvorných látek. Vědecké výzkumy přišly se zjištěním, že rozmarýn působí zejména při léčbě rakoviny prsu a kůže. Tato známá bylinka se pěstuje zejména v přímořských oblastech.

Stačí jen zařadit do svého jídelníčku patero koření, abychom významně prospěli našemu zdraví.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Pohodlné nakupování

Stále oblíbené a hlavně velmi pohodlné jsou nákupné tašky na kolieskách. Nákupné tašky na kolieskách ocení hlavně starší spoluobčané, kterým dělá problémy nakupování a nošení nákupu v ruce. Nákupné tašky na kolieskách již dávno nejsou jen obyčejné, nevzhledné a pouze praktické tašky, změnil se hodně…

Thajská kuchyně

Thajská kuchyně

Thajská kuchyně je jednou z nejvyhledávanějších a nejvyhlášenějších ze všech národních kuchyní. Podobně jako ve všech oblastech života v Thajsku i za jídlem je třeba hledat něco více, nejedná se pouze o, lidově řečeno, naplnění břicha, ale jídlo a jeho příprava má blízko k filozofii. Přičemž vůdčí m…


Medvědí česnek nejen v kuchyni

Medvědí česnek nejen v kuchyni

Ve zdravém jídelníčku by jistě neměl chybět česnek medvědí. Tato rostlina, která se hojně vyskytuje i na našem území, má totiž mnoho vitamínů a minerálních látek potřebných pro náš organismus.

Tip na dobrou pizzu

Tip na dobrou pizzu

Pizza patří k nejoblíbenějším jídlům po celém světě a u nás tomu samozřejmě není jinak. Pravdou ale je, že ne vždy se v restauraci či u rozvozu můžete těšit na skutečně dobrou pizzu, která ctí tradiční italské receptury. Právě proto pro vás mám tip.