Topíme ekologicky v krbových kamnech

11. listopad 2010  komentáře (0) Reklama

Přejít v dnešní době na vytápění dřevem je podle odborníků řešením nejen úsporným, ale především i ekologickým. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak si takto zatopit doma, je pořídit si krbová kamna s proskleným ohništěm.

Topíme ekologicky v krbových kamnechTopíme ekologicky v krbových kamnech

Proč právě krbová kamna?

Protože mohou být používána nejen samostatně v jedné místnosti, ale dají se doplnit i teplovodním výměníkem a připojit ke stávajícímu systému radiátorů. Rázem tak můžete vytápět více místností nebo celý rodinný dům.

Topení bez stavebních úprav

Bezproblémová a jednoduchá je i instalace, před kterou vás na rozdíl od krbů nečekají žádné velké stavební úpravy. Romantický pohled na živý oheň vám kamna mohou nabídnout jak v rodinném domě, tak v městském bytě nebo na chalupě. Potřebujete jen pevnou a nehořlavou podlahovou krytinu a přístup ke komínu. Vybírat si můžete typy, které buď postavíte do rohu nebo i do středu místnosti.

Účinné vytápění s menší spotřebou

Pokud vybíráme krbová kamna, dbáme především na funkčnost a vyvedený design, některé typy krbových kamen nabízejí však i něco navíc. Moderní krbová kamna mohou být vybavena systémem terciárního spalování a mají až 83% účinnost hoření. Předehřátý vzduch je v nich speciálními tryskami znovu veden do spalovacího prostoru, a tak se daří zužitkovat i plyny, které by jinak běžně unikaly do komína. Tímto jednoduchým způsobem je účinnost spalování podstatně vyšší při mnohem menší spotřebě paliva. Čili topí více a s menšími náklady.

Dřevo svědčí životnímu prostředí

Topení dřevem je taktéž ekologicky šetrné. Dřevo patří mezi obnovitelné zdroje energie a nezasahuje ani nepoškozuje životní prostředí. Při jeho spalování neuniká do okolního ovzduší tak veliké množství škodlivých látek, jako je tomu u tradičních způsobů získávání tepla, například při spalování uhlí v tepelných elektrárnách.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Bezva pomocníci do kuchyně

Bezva pomocníci do kuchyně

Současné kuchyně se od dob našich prababiček opravdu hodně změnily. Pryč jsou doby, kdy se muselo zatopit v kamnech, aby se mohlo uvařit. V našich kuchyních zavládly moderní přístroje, jež mají za úkol usnadnit každé hospodyňce život.

Kuchyňské dřezy nerezové i jiné

Kuchyňské dřezy nerezové i jiné

Dřezy bez nejmenších pochyb patří do každé kuchyně. Zvláště vaříte – li rádi a často, určitě oceníte kvalitní dřez, do kterého se vejde veškeré použité nádobí a ještě zbude prostor třeba pro oplachování zeleniny.