Tradiční káva a její příprava

27. červen 2010  komentáře (0) Reklama

Těžko lze najít více lidí, kteří by při vyslovení slova káva zůstali chladnými. Právě tento nápoj si za dlouhou dobu své existence vydobyl místo na slunci a i z toho důvodu jsou dnes kávovary a espressa v mnoha českých domácnostech.. Káva je nápojem, který je mnohými odborníky doporučován, a mnozí naopak zaujímají k tomuto nápoji negativní postoj. Každopádně obrovské procento lidí, kteří si ji každým dnem dávají a považují ji za nedílnou součást svého každodenního života, mluví za své, neboť přišli na to, že klasický mlýnek na kávu dokáže vyčarovat úžasné chutě. Jak tedy připravit klasickou kávu tak, aby zůstaly zachovány veškeré její původní skvělé vlastnosti a originální aroma.

Tradiční káva a její přípravaTradiční káva a její příprava

Precizní mletí kávy

Uchovávat bychom měli praženou kávu tak, aby nevyvětrala a aby také nenačichla vůní ostatních potravin, jež jsou doma ve skříni uskladněny, neboť by tím mohla příprava kávy utrpět. Mletí kávy by mělo probíhat velmi precizně, jelikož zrnka musí být rozemleta na co nejmenší částice. Jedině tak dosáhneme toho, že před přípravou neztratí své typické vlastnosti. K zaváření kávy je ideální použití skleněných nádob anebo nádob, které jsou dobře smaltované či vyrobené z nerezové oceli.

Nádobí na konzumaci kávy

Velmi důležité je také použití nádobí, které je určeno výhradně k pití kávy. Pokud máme nádobí znečištěné, anebo hrnky, ze kterých se pijí i ostatní nápoje, může dojít k mísení chutí, což kávu do značné míry znehodnotí. K zalití kávy je nutné čerstvě nalitá voda. Jestliže použijeme nějakou jinou, je pravděpodobné, že káva zrovna ideální nebude!

I teplota vody je důležitá

Voda, jíž se káva zalévá, musí být nalévána zrovna v čase, kdy začne vřít. Voda, která již přestala vřít, není vhodná a chuť kávy bude takto znehodnocena. Uvařenou kávu je třeba také nalít do konvice, kterou jste předtím dobře propláchli. Aby vůně nevyprchala, je ideální zakrýt konvici nějakou pokličkou. Pokud nemáte na vaření kávy čas a chcete si ji vychutnat, je ideální využití presovačů a kávovarů Saeco, které umí vykouzlit hned několik druhů skvělé italské kávy Segafredo.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Káva zachutná prakticky kdykoli

Káva zachutná prakticky kdykoli

Lidé si doslova zamilovali pití kávy. Tento nápoj se prakticky řadí k těm nejoblíbenějším na světě vůbec. Milovníci černého moku si tento nápoj vychutnávají prakticky po celý rok. Nezáleží na tom, jestli je venku horko anebo naopak zima. K lepší chuti kávy jistě dopomůže mlýnek na kávu.

Ranní pohoda u kávy v kuchyni

Ranní pohoda u kávy v kuchyni

Ranní pohoda u kávy a dobrého zákusku je neocenitelná. Dát si opravdu dobrou kávu ale vyžaduje speciální možnosti její přípravy, které se vyznačují přítomností nějakého dobrého kávovaru. Koupit si jej lze dnes prakticky kdekoli.


Dominikánská kuchyně

Dominikánská kuchyně

Dominikánská republika sice nepatří mezi země, jež by byly světově proslulé svým kulinářským uměním. Místní tradiční pokrmy jen zřídka kdy najdeme na jídelních lístcích např. v jiných evropských zemích. Přesto však je si na čem pochutnat např. v rámci Dominikánská republika last minute.

Egyptská kuchyně

Egyptská kuchyně

Egyptská kuchyně se v mnoha směrech jen málo liší od pokrmů, na kterých si pochutnávali faraoni v nejslavnější době tohoto státu. Na druhé straně se do ní v dobrém slova smyslu infikovalo mnoho prvků z národních kuchyní blízkých států a národů, jmenovitě z Libanonu, Izraele, Turecka.