Turecká kuchyně

21. září 2010  komentáře (0) Reklama

Je-li vaší oblíbenou zemí pro strávení dovolené Řecko a máte-li rádi i místní kuchyni, pak vězte, že vám stejně dobře bude chutnat i v Turecku, neméně krásné zemi vyhlášené mnohými specialitami. Inu, staleté kulturní i politická simbióza se prostě nezapře. Turecká jídla jsou velmi rozmanitá a podobně jako v Řecku jsou vyráběna převážně z čerstvých surovin. Čerstvá zelenina a čerstvé maso, ryby jsou úplnou samozřejmostí. Každý kuchař totiž ví, že čerstvé suroviny mají daleko lepší, výraznější chuť, a proto i jídla z nich připravená jsou mnohem chutnější. Místní kuchyni v rámci Turecko last minute rozhodně stojí za to ochutnat.

Turecká kuchyněTurecká kuchyně

Čaj nebo káva?

Turecko je v představách většiny z nás spjato s kávou. Ačkoli je zde opravdu oblíbeným nápojem, Turci přeci jen o něco více preferují čaj. Šálek čaje se dá koupit opravdu na každém kroku. Jeho chuť je jiná, než jsme u nás zvyklí, a tak rozhodně stojí za ochutnání. Pro turisty je lepší volit ovocné čaje, protože černý čaj je zde mnohem chuťově výraznější než u nás, tzn., má silně nahořklou příchuť. Dá se tedy předpokládat, že běžnému Evropanovi nejspíš chutnat nebude. Milovníci kávy by měli určitě ochutnat i tu pravou tureckou, ovšem navzdory našim představám ji místní tolik neholdují. Je to logické. Kdo by ve velkých horcích, jež zde panují, ještě pil nápoj, který způsobuje odvodnění? Tradiční turecký nápoj je pak ayran, jakýsi mléčný nápoj nakyslé chuti. Ovšem v horkém počasí může nejednomu turistovi způsobit zažívací potíže. Každopádně by všechny zájezdy last minute do této země měly mít na programu i ochutnávku některého z místních nápojů.

Pravá turecká kuchyně

Turecká jídla jsou výborná. Lehká a oproti třeba thajské kuchyni nebo řecké kuchyni nepříliš kořeněná. Dobře se najíst se dá prakticky všude a není třeba se obávat ani tzv. hladových oken. Jídlo je zde zdravotně nezávadné a normálnímu zdravému člověku nemůže způsobit problémy. Dá se tak dobře najíst za pár korun. Při procházkách po městě však není dobré se během dne příliš nacpávat, protože hlavním jídlem dne je večeře.

Hlavním jídlem v Turecku je večeře

Masová jídla jsou skutečně vynikající, ale nečekejte pokrmy z vepřového. Na tento typ masa můžete v rámci last minute zapomenout. Milovníci příloh a pestré zeleninové oblohy si skutečně přijdou na své. Tradičním a turisty oblíbeným jídlem je kebab, pečené kousky masa různých druhů. Za horkého počasí jsou vynikajícím osvěžením výborné turecké saláty. Každý turista by měl ochutnat i místní sladkosti, počínaje známým tureckým medem. Sladké je zde opravdu sladké, a tak i milovníci této chuti mají mnohdy co dělat, aby turecké dezerty dokázali spořádat.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Modernizace kuchyně: Vytvoření kuchyně na míru

Modernizace kuchyně: Vytvoření kuchyně na míru

Pokud se vám zdá, že je vaše kuchyně již zastaralá a potřebovala by kompletně zmodernizovat, stačí se obrátit na specializované firmy, které vám vypracují návrh kuchyně na míru. To přináší několik zásadních výhod.

Egyptská kuchyně

Egyptská kuchyně

Egyptská kuchyně se v mnoha směrech jen málo liší od pokrmů, na kterých si pochutnávali faraoni v nejslavnější době tohoto státu. Na druhé straně se do ní v dobrém slova smyslu infikovalo mnoho prvků z národních kuchyní blízkých států a národů, jmenovitě z Libanonu, Izraele, Turecka.


Řecká kuchyně

Řecká kuchyně

Řecko, oblíbená turistická destinace, kterou volí mnoho turistů jako last minute zájezdy, je vedle své bohaté historie proslulé i svými pokrmy a nápoji. Stačí vzpomenout proslavené řecké tzaziky nebo metaxu. Není to však zdaleka všechno. Jako mnohé jiné pro středoevropana exotické národy i Řekové si…

Thajská kuchyně

Thajská kuchyně

Thajská kuchyně je jednou z nejvyhledávanějších a nejvyhlášenějších ze všech národních kuchyní. Podobně jako ve všech oblastech života v Thajsku i za jídlem je třeba hledat něco více, nejedná se pouze o, lidově řečeno, naplnění břicha, ale jídlo a jeho příprava má blízko k filozofii. Přičemž vůdčí m…