Tyčový mixér: Použití v kuchyni

14. květen 2010  komentáře (0) Reklama

Tyčové mixéry nacházejí stále větší uplatnění v domácnosti. Jsou upřednostňovány i mnoha profesionálními kuchaři, a to zejména pro svou lehkost (nejlehčí typy tyčových mixérů mají hmotnost již od několika set gramů) a velmi jednoduchou ovladatelnost. Jsou úmyslně designovány tak, aby byly ideálně uchopitelné a tudíž jejich použitím došlo k maximálnímu rozmixování potravin.

Tyčový mixér: Použití v kuchyniTyčový mixér: Použití v kuchyni

Ponorné ruční tyčové mixéry

Tyčové mixéry také někdy bývají označovány jako ponorné ruční mixéry. Díky tomu, že ostří jejich nožů lehce pronikne i do užších nádob, jsou ideální k použití jak pro rozšlehání například těsta, tak třeba nápojů.

Využití tyčových mixérů je opravdu široké. Nejčastěji jej kuchaři využívají při šlehání bílků, hnětení různých těst či rozmixování polévek a omáček. Zejména u zeleninových omáček, u kterých vyžadujeme jejich krémovitost, tedy abychom při jídle nepožívali velké kusy zeleniny v celku, se použití tyčového mixéru přímo nabízí.

Tyčové mixéry jsou často prodávány s několika různými nástavci, kdy se každý hodí pro zpracování jiné potraviny. Praktické je tak pořídit si třeba tyčový mixér se sekáčkem, který si dokáže poradit i s většími kusy potravin, jako jsou například kusy masa, ořechů cibule spod.

Příslušenství tyčových mixérů

Mezi základní příslušenství tyčových mixérů patří mixovací nástavce s tvarovaným nožem, které jsou vhodné právě například pro zpracování omáček, mixování nápojů či výrobu různých pyré.

Při používání ponorného tyčového mixéru je vždy potřeba používat správných nástavců tak, aby nedošlo k jejich poškození a tím také k znehodnocení připravovaných pokrmů či nápojů. Je také nutné dodržovat výrobci předepsané postupy, nezapomeňme na to, že mixér pracuje s ostřím, které rotuje ve vysokých otáčkách. Proto je vždy nutné chránit si ruce tak, aby nedošlo k jejich kontaktu s noži.

Díky tyčovému mixéru si nejen skvěle rozmixujete polévky či omáčky, ale budete si moci také připravit lahodné koktejly, které přijdou vhod zejména v letních měsících.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Vybíráme tyčový mixér

Vybíráme tyčový mixér

Tyčový mixér, stále oblíbenější pomocník v kuchyni, má několik zásadních předností, z nichž asi největší je možnost snadného ovládání. Již z názvu mixéru totiž vyplývá, že se jedná o ruční tyčový mixér , který je díky svojí tyčové konstrukci snadno uchopitelný.

Medvědí česnek nejen v kuchyni

Medvědí česnek nejen v kuchyni

Ve zdravém jídelníčku by jistě neměl chybět česnek medvědí. Tato rostlina, která se hojně vyskytuje i na našem území, má totiž mnoho vitamínů a minerálních látek potřebných pro náš organismus.


Smaltované nádobí ve vaší kuchyni

Smaltované nádobí ve vaší kuchyni

Smaltované nádobí ještě nepatří do starého železa, jak bychom se mylně mohli domnívat. Dnešní trendy v kuchyni přináší opět pohled do kuchyně našich rodičů nebo rovnou našich babiček. Ne všechno staré je totiž špatné. Objevíte-li totiž výhody smaltu, zjistíte, že má ohromné množství výhod.

Realizace kuchyní

Realizace kuchyní

Potřebujete navrhnout a po té i zrealizovat vaši kuchyň? Žádný problém pro společnost MAVA spol. s.r.o., která realizace kuchyní dělá.