Vybíráme ledničku

19. listopad 2010  komentáře (0) Reklama

Ať chceme, nebo ne, ledničku v domácnosti potřebujeme. Prakticky každý si ji musí pořídit a život bez ní by byl již v současné moderní době prakticky nepředstavitelný. Vybrat si ale tu pravou v záplavě různých modelů není mnohdy až tolik jednoduché. Podívejme se tedy na základní faktory, které by měly hrát při výběru té pravé ledničky hlavní roli.

Vybíráme ledničkuVybíráme ledničku

Důležitým faktorem je cena

Začít bychom měli určitě cenou. Ta se logicky odvíjí od toho, jak je lednička velká. V případě opravdu velkých ledniček je pochopitelné, že se jejich cena bude pohybovat poměrně na výši. Naopak malé ledničky stojí peněz méně, nicméně svým vnitřním prostorem se mnohdy hodí pouze do domácnosti, v níž žije jen jedna jediná osoba.

Spotřeba elektrické energie

Výběr ledničky je také velmi důležitý v tom ohledu, že by člověk měl brát v potaz to, kolik elektrické energie si lednička vezme. Ideální z pohledu energetické náročnosti jsou zejména ledničky ozančené písmenem A a několika znaménky plus. Je ovšem logické, že pokud si člověk pořídí například ledničky s mrazákem, tak určitě nebudou mít tak nízkou spotřebu jako klasické ledničky bez mrazáku.

Objem ledničky

Hodně důležitý je zcela jistě také objem ledničky. Klasické ledničky jsou v tomto ohledu poměrně dobré, nicméně i tak se určitě vyplatí volba americké ledničky. Ta je z pohledu prostoru a manipulace s potravinami a nápoji naprosto ideální volbou. Stačí pouze otevřít dvířka a už si můžete vybírat ze skvělých pochutin, jež lednička nabízí.

Sledujte i povrch ledničky

Mimo jiné by také měl dbát člověk, který ledničku vybírá na to, jestli je dobře udržovatelná. Povrch ledničky by měl být jednoduše oštřitelný hadříkem navlhčeným ve vodě. Ze značek ledniček bychom měli jmenovat hodně frekventované a známé ledničky Bosch anebo ledničky Whirlpool. K dispozici je zákazníkům také velké množství jiných významných výrobců.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Vybíráme tyčový mixér

Vybíráme tyčový mixér

Tyčový mixér, stále oblíbenější pomocník v kuchyni, má několik zásadních předností, z nichž asi největší je možnost snadného ovládání. Již z názvu mixéru totiž vyplývá, že se jedná o ruční tyčový mixér , který je díky svojí tyčové konstrukci snadno uchopitelný.

Topíme ekologicky v krbových kamnech

Topíme ekologicky v krbových kamnech

Přejít v dnešní době na vytápění dřevem je podle odborníků řešením nejen úsporným, ale především i ekologickým. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak si takto zatopit doma, je pořídit si krbová kamna s proskleným ohništěm.


Na co dbát při výběru dlažby?

Na co dbát při výběru dlažby?

Výběr dlažby není rozhodně jednoduchou záležitostí. K tomu, abychom vybrali tu pravou dlažbu, je třeba brát v potaz hned několik velmi důležitých faktorů. Jsou jimi například požadovaný design dlaždic, dále také rozměry místnosti, do níž dlaždice instalujeme.