Závěsné systémy a závěsné poličky

9. duben 2010  komentáře (0) Reklama

Pro vylepšení kuchyní a potažmo i jiných místností ve vašem bytě se dá využít nejrůznějších závěsných systémů. Ty slouží zejména k tomu, abychom měli dostatek volného prostoru v místnosti samé a přitom měli potřebné věci vždy po ruce. Závěsné systémy, tedy poličky, lišty či různé koše jsou velmi oblíbenými zejména v menších prostorech.

Závěsné systémy a závěsné poličkyZávěsné systémy a závěsné poličky

Závěsné systémy jsou velice praktické

Proč bychom si vlastně měli pořizovat do svojí kuchyně závěsné poličky? Prvním důvodem je samozřejmě praktičnost takovýchto výrobků. Pokud použijeme kupříkladu závěsnou polici a umístíme ji poblíž kuchyňské linky, můžeme ji využít například pro odkládání nádobí, často lze vidět různé poličky zavěšené na stěnách, na kterých mají hospodyňky pečlivě seřazené lahvičky s kořením apod. Velmi praktické jsou tyto závěsné systémy zejména proto, že dokáží vhodně uspořit místo v kuchyni.

Namísto, abychom pro veškeré pomůcky chystali nové a nové skříně, které by stále víc zmenšovali průchodnost a optickou velikost prostoru, využijeme k jejich umístění část zdi nebo kuchyňské linky, která by jinak zůstávala nevyužita. Velice oblíbenými závěsnými systémy jsou kupříkladu kuchyňské lišty, na které se pomocí háků přichytávají sady nožů, škrabek či jiných nástrojů určených k vaření. Tyto závěsné lišty lze buď přímo navrtat do linky, nebo použít magnetů.

Magnetické lišty k uchycení kuchyňských potřeb jsou dnes obzvláště populární a neměly by chybět v žádné moderní kuchyni . Pro různé rukavice, které používáme například k vyjmutí horkého pekáče z trouby, pak lze krásně využít pletené závěsné koše. Zkrátka praktické využití závěsných systémů je v kuchyni velmi široké.

Atraktivní vzhled a materiál

Dalším důvodem, proč se poličky či lišty zavěšené na zdích či kuchyňských linkách těší takové oblibě, je samozřejmě jejich poměrně atraktivní vzhled. Každá kuchyně je takovýmto komponentem příjemně zpestřena a zútulněna, zejména při dobrém osvětlení . Závěsný systém, pokud se umístí na správné místo a ve vhodném provedení, může vhodně doplnit celý interiér místnosti. Kuchyně pak nepůsobí tak chladným dojmem, je z ní vyloženě cítit, že je plně využívána svými majiteli a neslouží jen jako okrasa celého bytu.

Závěsné systémy jsou přirozeně vyráběny z různých materiálů . Jako nejčastější volba, zejména u závěsných polic, se jeví dřevo. Kvalitní dřevěná polička rozhodně zapadne do téměř každého typu kuchyně. Jako další materiál jsou pak pro výrobu těchto produktů používány plasty, látky, hliníku atd., avšak je však třeba mít na paměti, že i tento doplňkový materiál by měl být usazen do kontextu vzhledu celé místnosti, neměl by tudíž být rušivým elementem kvůli své barvě či použitému materiálu.

Široké uplatnění závěsného systému

Závěsné systémy najdou uplatnění, jak již bylo zmíněno, nacházejí hojného uplatnění nejen v kuchyních, využít se dají i v jiných částech domu, například jako malá knihovnička nad postelí, skvěle se bude závěsná polička určitě vyjímat i v obývacím pokoji, kde může sloužit jako místo pro uložení okrasných květin, záleží čistě jen a jen na Vás, jakou úmysl s celým závěsným systémem máte.

I výrobci nabízejí široké spektrum takovýchto produktů, samozřejmě v nejrozmanitějších cenových relacích. Takže se doma porozhlédněte, kam by se nejlépe hodila nějaká ta polička na zeď a začněte vybírat. Brzy se již jistě budete kochat novou, praktickou a zároveň moderní, dekorací.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Kominictví Plzeň: Vložkování komínů, revize a další služby zajistí kominictví Hacaperka

Kominictví Plzeň: Vložkování komínů, revize a další služby zajistí kominictví Hacaperka

Už několik let má každý majitel povinnost nechat si pravidelně, to znamená alespoň jednou do roka, kontrolovat komín. Kontrola a revize komínu slouží jako preventivní opatření, kterým se vyhnete případnému riziku vzniku požáru. Předejdete tím také ná

Interiérové řešení kuchyně

Interiérové řešení kuchyně

Kuchyně jednoznačně patří mezi místnosti, které z hlediska tvoří základ jakéhokoli bydlení. Chcete-li se cítit skutečně příjemně, pak si na kuchyni jistě dáte ze všech pohledů záležet. Pokud dnes chcete, máte možnost mít kuchyni od profesionálů.


Hlavní výhody realizace kuchyně na míru

Hlavní výhody realizace kuchyně na míru

Při zařizování domácnosti je vždy lepší, pokud zvolíte nábytek na míru. Jde sice zpravidla o trochu finančně nákladnější řešení, nicméně vyplatí se hned z několika důvodů. Platí to prakticky pro všechny místnosti. Realizace nábytku na míru je ale obz

Inspirace (nejen) do kuchyně v romantickém stylu

Inspirace (nejen) do kuchyně v romantickém stylu

Přemýšlíte, čím oživit Vaši kuchyň a jídelnu? Pokud máte rádi romantiku, venkov a dávné časy, mohl by Vás oslovit skandinávský vintage styl a jeho bytové doplňky. Interiéry zařízené ve vintage stylu působí velice vlídně, útulně a zabydleně.