Podlahy moderní kuchyně

27. září 2009  komentáře (0)

Celkovou atmosféru kuchyně dotváří i vhodně zvolený materiál na podlahu, který by měl ladit s dalším zařízením, např. pracovní deskou, kuchyňskými dvířky či jídelním stolem. Asi nejoblíbenější materiál na podlahu představuje velkoformátová keramická dlažba, vyznačující se dlouhou životností a vysokou odolností proti poškození. Tisíce barevných odstínů a dekorů umožňují vybrat si opravdu do jakéhokoliv interiéru.

Dalšími oblíbenými materiály jsou PVC nebo lino. Opět je výrobci nabízejí v různých dekorech imitujících např. dlažbu, dřevo, kámen či další, na rozdíl od originálu ovšem za mnohem příznivější cenu.

Na kuchyňskou podlahu lze použít i čistě přírodní materiál jako je dřevo či korek. Zde ovšem musíme počítat s větší náchylností k opotřebení a také s náročnější údržbou.

Nové služby kuchyňských studií

Plánování nové kuchyně či rekonstrukce té stávající je zodpovědná činnost, při které bychom se neměli bát vyhledat pomoc odborníků. V poslední době se objevují kuchyňská studia, která umožňují svým zákazníkům „poskládat si nanečisto“ novou kuchyni ze vzorků jednotlivých skříněk i spotřebičů. Zákazníci tak mohou včas objevit případné nedostatky a svou představu s pomocí odborníka doladí k maximální spokojenosti.

Nejméně se pak hodí do kuchyně koberce, které se špatně čistí a snadno na nich ulpývají zbytky potravin a nápojů.

[Nahoru ↑]

Reklama