Levnější plyn a elektřina

10. září 2013  komentáře (0)

Již několik let mají české domácnosti možnost volně přecházet k jinému dodavateli energií. Tuto možnost ročně využívají desítky tisíc domácností, kteří chtějí mít levnější plyn a elektřinu. Proces změny dodavatele je přitom velmi jednoduchý.

Před změnou dodavatele je vhodné si provést srovnání cen plynu a elektřiny. Tím se dá předejít situaci, kdy byste si zvolili špatnou variantu. Ta by v konečném důsledku znamenala, že byste za energie platili stejně nebo dokonce více peněz.

Kolik ušetříte?

Na otázku, kolik ušetříte změnou dodavatele, se nedá tak snadno odpovědět. U každé domácnosti je to rozdílné.

Roli hraje spotřeba energií a samozřejmě i ceny, které jste za plyn a elektřinu platili doposud. Průměrná úspora však v běžné domácnosti činí až několik tisíc korun ročně.

Při porovnání dodavatelů elektřiny a plynu lze využít internetové kalkulátory. Ty srovnávají ceny a tarify od jednotlivých společností. Stačí pouze zadat údaje o aktuální spotřebě.

Ihned po porovnání dodavatelů můžete přistoupit k podpisu smlouvy

Pokud se rozhodnete provést si srovnání cen plynu a dozvíte se, že je změna dodavatele výhodná, lze rovnou přistoupit k podpisu smlouvy.

Na základě plné moci vám společnost zajistí také ukončení dodávek u stávajícího dodavatele energií.

Seznamte se s podmínkami změny dodavatele

Před podpisem smlouvy si vždy důkladně zkontrolujte veškeré podklady a seznamte se s podmínkami smlouvy.

Není radno přechod k jinému dodavateli uspěchat, mohlo by to mít za následek zbytečné finanční ztráty v souvislosti s tím, že byste přešli k dodavateli, který by vám ve skutečnosti nenabídl lepší podmínky nežli stávající.

Na toto ostatně upozorňuje také Energetický regulační úřad na svých webových stránkách eru.cz.

[Nahoru ↑]

Reklama