Bydlení v Praze: ceny a počet bytů k pronájmu nebo prodeji

4. únor 2013  komentáře (0) Reklama

Do Prahy, hlavního města České republiky, se neustále stěhují noví lidé. Je to logické, Praha je jednoznačně nejatraktivnější lokalitou k bydlení v celé ČR. Jak je to však s nabídkou volných nemovitostí a jaké jsou ceny za bydlení?

Bydlení v Praze: ceny a počet bytů k pronájmu nebo prodejiBydlení v Praze: ceny a počet bytů k pronájmu nebo prodeji

Výhody bydlení v Praze

Bydlení v Praze přináší nemalé výhody. Člověk má vše na dosah- úřady, obchody, služby atd. Jediné, co může Pražanům vadit, je poměrně málo zeleně, ani to však v určitých městských částech neplatí. Problémem jsou ale ceny. Za bydlení v Praze dáte mnohdy výrazně více peněz nežli za bydlení v ostatních částech republiky.

Jak je to s počtem volných bytů k pronájmu a prodeji

Nemovitostí, které jsou v Praze k pronájmu či na prodej, je v současné době poměrně dostatek. Nejenže se stavějí nové bytové domy, které jsou realizovány hned několika známými developerskými společnostmi, ale v nabídkách realitních kanceláří najdete i byty ve starší zástavbě. Ty jsou navíc z finančního hlediska mnohem dostupnější. Pakliže nechcete za bydlení v Praze platit zbytečně horentní sumy, poohlédněte se spíše po okrajových částech města, bydlení přímo v centru Prahy je totiž velmi drahé. Díky pořízení bytu v “méně atraktivních” částech Prahy vám zbudou finanční prostředky i na samotné zařízení bytu, pokud jej bude potřeba vybavit základními spotřebiči a nábytkem. Většinou však bez problémů pořídíte byt, který má zcela vybavenou kuchyni a někdy i další místnosti.

Ceny bytů v Praze

Ceny za bydlení v Praze jsou, už vzhledem k atraktivitě jednotlivých městských částí, dosti rozdílné. Záleží samozřejmě také na velikosti bytu. Malý byt (1+kk) se dá i v Praze pronajmout už za sumu těsně nad 5.000 Kč, ale v lukrativních částech klidně i za 10.000 Kč a více. Nájem za byt 4+kk o rozloze 140m2 pak může vyjít i na 30.000 Kč za měsíc. Při koupi malého bytu o rozloze do 30m2 si pak připravte minimálně 1.300.000 Kč, luxusní prostorné byty však mohou vyjít i na 6-8 milionů korun.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Prodej bytů v Praze: Využijte možnosti zajištění prohlídky online

Prodej bytů v Praze: Využijte možnosti zajištění prohlídky online

Prodej bytů v Praze se stále častěji uskutečňuje s využitím online portálů. Je to dáno mimo jiné tím, že lidé nemají čas chodit po pobočkách realitních kanceláří. V případě, že se chystáte na koupi nového bytu v Praze a jejím okolí, dá se využít hned

Jak zajistit vyklízecí firmu pro vyklizení bytu nebo domu?

Renovace kuchyně je nedílnou součástí rekonstrukce bytu. Na kuchyni je zapotřebí se výrazně zaměřit z toho důvodu, že jde o prostor, který budeme využívat každý den. Před renovací kuchyně je vhodné si nejprve zajistit její kompletní vyklizení tak, aby stavebním firmám či nám osobně během práce nic n…


Nabídka na výhodný prodej bytů: Praha 9 v Rezidenci Veselská nabízí ideální bydlení pro mladé

Nabídka na výhodný prodej bytů: Praha 9 v Rezidenci Veselská nabízí ideální bydlení pro mladé

Jako mladí lidé, kteří jsou teprve na začátku produktivního života, musíte myslet na budoucnost. A k ní patří také kvalitní bydlení. Nejlepší je, pokud si koupíte vlastní byt. Nemusíte pak po celý život platit drahý nájem. Vynikající šance na získání

Ceny energií 2012

Ceny energií 2012

V poslední době se do popředí dostávají internetové servery s různými nabídkami srovnávání a kalkulaček. Jejich cílem je poradit, jak ušetřit nějakou tu korunku.