Nejen sklokeramické varné desky

9. červenec 2012  komentáře (0) Reklama

Stalo se vaření vaším koníčkem a rádi byste dobře pohostili své přátele či rodinu? Rádi byste přitom vařili v moderní, kvalitně vybavené kuchyni? Potom stojí za to věnovat výběru každé části kuchyně, každému spotřebiči, kousku nádobí i varné desce.

Nejen sklokeramické varné deskyNejen sklokeramické varné desky

Poslední zmíněné se může zdát skoro jako věda, nicméně varné desky zase takovou hádankou zase nejsou. Sortiment se v základu dělí na tři typy – varné desky plynové, indukční varné desky a sklokeramické varné desky.

Plynová varná deska nabízí plynové hořáky, u kterých okamžitě získáte potřebnou intenzitu ohřevu, přitom je zde snadnější možnost regulace. Takovéto varné desky jsou levnější, než ty elektrické, navíc není problém i když nádobí nemá rovné dno. Nevýhodou ovšem je to, že je zde nižší energetická efektivnost než u elektrických varných desek, spaliny z hoření jdou rovnou do bytu a třeba i to, že plyn může být dosti nebezpečný. Plynové varné desky jsou k dostání ve vícero typech – můžete mít klasickou, čtvercovou se čtyřmi hořáky, pokud ale rádi vaříte, můžete mít i varnou desku s pěti hořáky, kde tím pátým bude vysoce výkonný wok hořák.

I elektrická varná deska oplývá schopností rychlého rozehřátí. Potěší vás i její nízká pořizovací cena. Nevýhodou je její vysoká spotřeba energie, náchylnost ke korozi nebo to, že zde není možnost rychlé regulace ohřevu. Elektrické varné desky většinou mají několik plotýnek různých velikostí. Ty, které mají uprostřed červený bod, se rychleji rozehřívají.

Poslední typ, sklokeramická varná deska, má výhodu oproti klasické elektrické varné desce, protože její plotýnky se rychleji rozehřívají, navíc se snadněji čistí. Další výhodou je třeba možnost bezpečnostního vypínání nebo vysoká energetická efektivnost. Sklokeramické varné desky mají ovšem tu nevýhodu, že je zde vysoká spotřeba energie a existence těžko využitelného zbytkového tepla.

Zkrátka – všechny jmenované typy varných desek mají svá pro a proti. Záleží jen na vás, který typ vám bude vyhovovat nejvíc. Ve výsledku jde ale o to, aby dobře sloužila a vy jste si tak mohli dopřát vynikajících pokrmů se svými blízkými.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Klimatizace: uplatnění nejen v kuchyni.

Klimatizace: uplatnění nejen v kuchyni.

Klimatizace se stávají v posledních letech nedílnou součástí mnoha kanceláří, lidé si je ale také čím dál více pořizují i do svých domovů a kuchyní. Důvod je prostý, tyto klimatizační jednotky totiž dokáží udržovat místnosti ve stálé teplotě. Ocení to zejména ti z nás, kteří jsou poměrně choulostiví…

Odpadkové koše nejen do vaší domácnosti

Prakticky v každé domácnosti najdeme místo, kde jsou shromažďovány odpadky. Jejich tvorbě se totiž domácnost jednoduše nevyhne – prázdné obaly, použité čajové sáčky a zbytky jídla jednoduše je třeba někde schraňovat,než se všechny dopraví k popelnici


Medvědí česnek nejen v kuchyni

Medvědí česnek nejen v kuchyni

Ve zdravém jídelníčku by jistě neměl chybět česnek medvědí. Tato rostlina, která se hojně vyskytuje i na našem území, má totiž mnoho vitamínů a minerálních látek potřebných pro náš organismus.

Rustikální kuchyně letí nejen na venkově

Rustikální kuchyně letí nejen na venkově

Nábytek v rustikálním stylu je v současné době hodně moderní a v moderních domácnostech doslova letí. Samotné slovo rustikální znamená v podstatě venkovský anebo venkovsky laděný. Když bychom měli hledat ještě další synonymum k tomuto slovu, tak bychom dospěli třeba k výrazu selský.Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!