Jaké jsou výhody kvalitních keremických nožů?

14. leden 2016  komentáře (0) Reklama

Keramické nože se staly stálým zbožím v českých obchodech zhruba před rokem. Pro jejich koupi svědčí mnoho kladů, které oproti ocelovým nožům mají. Celé tajemství jejich vlastností se nachází v materiálu a postupu výroby.

Jaké jsou výhody kvalitních keremických nožů?Jaké jsou výhody kvalitních keremických nožů?

Výroba této „zvláštní keramiky“ spočívá v práškovém oxidu zirkoničitém. Oxid zirkoničitý ZrO2 je bílá krystalická látka, patří do skupiny oxidové keramiky, jehož výchozí surovinou je minerál zirkon. Tato látka pak dává keramickým nožům tradiční bílou barvu, tvrdost, odolnost vůči chemikáliím, nevodivost a chemickou i fyzickou stálost.

Čepel keramických nožů vzniká několikadenní mísením práškového oxidu zirkoničitého s ušlechtilými aditivy a anorganickým pojivem. Následná směs se formuje pod velkým tlakem a poté vypaluje při teplotách dosahujících až 1600 °C. Horký polotovar se nechává vychladnout 36 hodin. Broušení čepele probíhá 12 hodin ve dvou fázích – hrubé, které se uskutečňuje pod vodní hladinou, dává vzniknout tvaru čepele, následuje jemné.

Pozor na uchycení čepele

Uchycení čepele do rukojeti se u značky InterGastro provádí pomocí ultrazvuku. Levnější produkty často takovéto uchycení čepele nemají, čepel je do rukojeti pouze vlepená, dochází pak k rychlému vylomení čepele. Na první pohled je tento způsob uchycení rozeznatelný i na tloušťce čepele, která je u levných produktů větší. V důsledku to znamená, že tento nůž pak nemá ani slibovanou pružnost.

Doporučujeme

Nakupujte nyní v internetovém obchodě InterGastro keramické nože za výhodné akční ceny. Aktuálně jsou v nabídce klasické keramické nože a profi keramické nože z černou čepelí.

Díky výše popsané technologii a technickému postupu výroby pak mají keramické nože řadu kvalitativních vlastností, které nemají klasické kovové nože.

Keramický nůž se hned tak neztupí

Keramické nože jsou ostřejší, než klasické kovové a jejich ostrost vydrží i několik let stejná. Tuto vlastnost ocení především klasičtí spotřebitelé do domácností, kteří neumějí příliš dobře zacházet s ocelovám brouskem. Jelikož nezanechávají po řezu kovové mikročástice, neabsorbují chuť ani vůni potravin.

Ovoce a zelenina na povrchu řezu nezhnědne, čepel je navíc nepřilnavá a nelepivá, potraviny se na ni tedy nelepí, a čepel se pak snadno čistí. Dejte však pozor, abyste keramické nože správně uchovávali, nejlépe ve speciálním stojanu na keramické nože .

Celý nůž je velmi lehký a má vyvážené těžiště

Keramické nože jsou dražší než obyčejné kovové, pokud ale dáváte přednost kvalitě, pak mezi velmi kvalitními ocelovými noži a noži keramickými není tak velký cenový rozdíl. Jedinou nevýhodou je křehkost čepele. Vzhledem k její tvrdosti, která se blíží diamantu je čepel také velmi křekrá. Nedoporučuje se proto nože mýt v myčce, kdy je nebezpečí, že se při mytí kousek uštípne při nárazu na ostatní nádobí, či s nimi krájet např. kosti.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

3.4 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Jaké varianty vnitřních dveří jsou vhodné do kuchyně?

Jaké varianty vnitřních dveří jsou vhodné do kuchyně?

Při výběru vnitřních dveří do vaší domácnosti musíte zohlednit několik faktorů. Zdaleka ne všechny varianty jsou totiž pro oddělení jednotlivých místností vhodné. Platí to také pro dveře do kuchyně.

Catering a jeho výhody

Catering a jeho výhody

Plánujete svatbu, oslavu narozenin, křtiny nebo promoci? Rádi byste oslavovali bez zbytečného běhání, zařizování a starání se? Obraťte se na nejbližší společnost poskytující tyto služby, která se vám o všechno postará.


Jaké vybrat dekorace na zeď do kuchyně?

Jaké vybrat dekorace na zeď do kuchyně?

V kuchyni hraje nejvýznamnější roli vybavení kolem kuchyňské linky. Je to podobné jako v případě vybavení ložnice, kde pro změnu hraje prim postel. Zapomenout byste ale neměli ani na dekorativní prvky, které prostoru kuchyně dodají náležitou atmosfér

Hlavní výhody realizace kuchyně na míru

Hlavní výhody realizace kuchyně na míru

Při zařizování domácnosti je vždy lepší, pokud zvolíte nábytek na míru. Jde sice zpravidla o trochu finančně nákladnější řešení, nicméně vyplatí se hned z několika důvodů. Platí to prakticky pro všechny místnosti. Realizace nábytku na míru je ale obz