Jaké vybrat dekorace na zeď do kuchyně?

7. březen 2014  komentáře (0) Reklama

V kuchyni hraje nejvýznamnější roli vybavení kolem kuchyňské linky. Je to podobné jako v případě vybavení ložnice, kde pro změnu hraje prim postel. Zapomenout byste ale neměli ani na dekorativní prvky, které prostoru kuchyně dodají náležitou atmosféru a zkrášlí ji.

Jaké vybrat dekorace na zeď do kuchyně?Jaké vybrat dekorace na zeď do kuchyně?

Nástěnné hodiny

Kromě jídelního stolu a okna kuchyně je dobré se zaměřit také na stěny místnosti. Mezi klasické a dá se říci i praktické dekorace na zeď v kuchyni patří nástěnné hodiny. Díky nim máte lepší přehled při vaření. Víte, kdy máte jídlo vytáhnout z trouby či odstavit z plotny.

Tematické obrazy do kuchyně

Dalším dekorativním prvkem, který se objevuje ve většině kuchyní, jsou různé tematické obrazy, obrázky a malby. Ty se ostatně neztratí ani v jiných místnostech, od ložnice přes obývací pokoj až po předsíň. Pěkným řešením jsou například obrázky s různými citáty, recepty, nebo třeba fotografie populárních kuchařů v akci.

Samolepky na zeď

Zajímavým dekorativním doplňkem, který lze nahradit obklady v interiéru kuchyně a zkrášlit holé stěny, jsou samolepky na zeď. V obchodech, které se specializují na tento typ dekorací do bytů, najdete právě i samolepky, které jsou přímo tematicky určeny do prostoru kuchyní. Jejich předností je, že se dají velmi snadno nalepit, není k tomu zapotřebí žádného velkého kumštu.

Díky tomu, že jsou levné, vás navíc nemusí trápit ani fakt, že v kuchyni přeci jen nevydrží na stěně tak dlouho jako třeba v obývacím pokoji. Je to dáno zvýšenou vlhkostí, která vzniká při přípravě jídel, a také vyšší teplotou. Pakliže zvolíte tyto dekorace, doporučujeme vybrat vinylové nálepky a tapety. Obyčejným papírovým se raději vyhněte, ty byste za pár dnů, maximálně týdnů museli vyhodit do koše.

-fin-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Jaké varianty vnitřních dveří jsou vhodné do kuchyně?

Jaké varianty vnitřních dveří jsou vhodné do kuchyně?

Při výběru vnitřních dveří do vaší domácnosti musíte zohlednit několik faktorů. Zdaleka ne všechny varianty jsou totiž pro oddělení jednotlivých místností vhodné. Platí to také pro dveře do kuchyně.

Záclony do kuchyně: Jaký typ záclon vybrat?

Záclony do kuchyně: Jaký typ záclon vybrat?

Okna v kuchyni poměrně často otevíráme, aby z místnosti unikl pach, jenž vzniká při vaření. Z toho by se dalo usoudit, že zde není příliš vhodné použít záclony. Pak ovšem do místnosti svítí sluníčko, mohou do bytu nahlížet kolemjdoucí.


Jak vybrat nábytek do kuchyně

Jak vybrat nábytek do kuchyně

Do každé kuchyně se hodí mnoho potřebných věcí. Neměli bychom se stranit ničemu, jelikož si nikdy nemůžeme být jisti, že se zrovna daná věc, kterou v tu chvíli nepotřebujeme, nebude někdy v budoucnu hodit.

Jaké jsou výhody kvalitních keremických nožů?

Jaké jsou výhody kvalitních keremických nožů?

Keramické nože se staly stálým zbožím v českých obchodech zhruba před rokem. Pro jejich koupi svědčí mnoho kladů, které oproti ocelovým nožům mají. Celé tajemství jejich vlastností se nachází v materiálu a postupu výroby. Čepel keramických nožů vzniká několikadenní mísením práškového oxidu zirko…