Záclony do kuchyně: Jaký typ záclon vybrat?

6. duben 2014  komentáře (0) Reklama

Okna v kuchyni poměrně často otevíráme, aby z místnosti unikl pach, jenž vzniká při vaření. Z toho by se dalo usoudit, že zde není příliš vhodné použít záclony. Pak ovšem do místnosti svítí sluníčko, mohou do bytu nahlížet kolemjdoucí. Proto je přeci jen dobré, pokud do oken kuchyně záclony dáme. Ne všechny záclony se sem ale hodí.

Záclony do kuchyně: Jaký typ záclon vybrat?Záclony do kuchyně: Jaký typ záclon vybrat?

Vždy je potřeba vybrat záclony podle typu místnosti. Zatímco v obýváku nebo ložnici lze zvolit takřka jakýkoliv druh záclon, v koupelně a hlavně v kuchyni musíte být rozvážnější.

Zapomeňte na dlouhé varianty záclon

Záclony do kuchyně zvolte takové, které jsou spíše kratšího střihu. Určitě se sem nehodí dlouhé varianty, které sahají až na zem. Je to hlavně z praktického důvodu, který sem uvedl výše. Pokud byste totiž do oken dali dlouhé a těžké záclony, byl by k nim značně ztížen přístup. Při každém otevírání a zavírání okna byste se museli nejprve prodrat skrz záclonu.

Malé záclonky vypadají v kuchyni působivě

Záclony do kuchyně tak zvolte v kratších střizích. Velmi pěkně zde působí varianta, kdy záclonky sahají třeba jen do poloviny okna, nezakrývají jej tak celé. Stejně působivé jsou i dolní záclonky, které umístíte na tyčku, jež povede ve středu okna.

Zvolte průsvitné záclony

Vzhledem k tomu, že se v kuchyni pohybujete i během dne a na vaření potřebujete dostatek světla, zvolte světlé a průsvitné záclony, které sice sníží průnik světla, ale nikoliv natolik, aby v místnosti bylo šero. Kromě klasické bílé záclony lze použít i různé vyšívané záclony s motivy. I ty v této místnosti mohou přispět k příjemnému vzhledu interiéru.

Záclony z kuchyně častěji perte

Záclony do kuchyně určitě patří. Počítejte ale s tím, že se rychleji zašpiní a bude je tak nutné oproti záclonám z obýváku či jiné místnosti častěji prát. To by však rozhodně nemělo být tak zásadním problémem, vždyť záclony stačí dát do pračky, zapnout vhodný program a pak už jen vyčkat, až budou čisté. Po odkapání a oschnutí je lze ihned vrátit zpět do oken.

Foto: modernizaclony.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení

2.2 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Záclony vhodné do kuchyně

Záclony vhodné do kuchyně

Okna v kuchyni bývají v mnoha domácnostech bez záclon. Dalo by se říci, že je to hlavně z praktických důvodů, neboť se v této místnosti často větrá a záclony by zde spíše překážely. Najdou se tedy vůbec důvody, proč záclony do kuchyně přeci jen věšet

Moderní záclony do kuchyně

Moderní záclony do kuchyně

Vždy se snažíme o to, aby náš dům či byt vypadal pokud možno co nejlépe. Jedním z prvků, které dolaďují celkový design kuchyně, jsou záclony a závěsy, které mají nejen dekorační funkci, ale slouží rovněž jako efektivní stínící prvek vůči dennímu světlu.


Jaké vybrat dekorace na zeď do kuchyně?

Jaké vybrat dekorace na zeď do kuchyně?

V kuchyni hraje nejvýznamnější roli vybavení kolem kuchyňské linky. Je to podobné jako v případě vybavení ložnice, kde pro změnu hraje prim postel. Zapomenout byste ale neměli ani na dekorativní prvky, které prostoru kuchyně dodají náležitou atmosfér

Jak vybrat nábytek do kuchyně

Jak vybrat nábytek do kuchyně

Do každé kuchyně se hodí mnoho potřebných věcí. Neměli bychom se stranit ničemu, jelikož si nikdy nemůžeme být jisti, že se zrovna daná věc, kterou v tu chvíli nepotřebujeme, nebude někdy v budoucnu hodit.