Záclony vhodné do kuchyně

2. září 2014  komentáře (0) Reklama

Okna v kuchyni bývají v mnoha domácnostech bez záclon. Dalo by se říci, že je to hlavně z praktických důvodů, neboť se v této místnosti často větrá a záclony by zde spíše překážely.

Záclony vhodné do kuchyněZáclony vhodné do kuchyně

Najdou se tedy vůbec důvody, proč kuchyňské záclony přeci jen věšet a jaký typ záclon je do oken v této místnosti vhodný? Pokud zvolíte správný materiál, délku záclon a také jejich barvu či vzor, pak záclony v kuchyni rozhodně neuškodí, ba naopak zpříjemní celý interiér místnosti.

Pozor na rozměry záclon

Při výběru záclony do kuchyně mějte na paměti již zmíněný fakt, že zde častěji otevíráte okna kvůli větrání. Z tohoto důvodu vždy zvolte kratší střih záclon. Rozhodně nejsou vhodné záclony, které sahají až k zemi.

Zvolit lze klasické záclony, které končí u parapetu, ještě lepší a troufnu si říci i atraktivnější variantou jsou krátké záclony, které zakrývají pouze část okna. Připevňují se buď na garnýž, nebo na pomocnou tyčku, kterou umístíte v polovině okna.

Vhodné materiály pro záclony do kuchyně

V první řadě je dobré si říci, že do kuchyně jsou vhodné spíše vzdušnější záclony z lehčích materiálů. Stejně tak je praktické, pokud zvolíte takové záclony, které jsou nenáročné na údržbu a nedochází u nich k tak rychlému zašpinění. V kuchyni vznikají páry, je zde mastnota, to vše se postupně zachycuje na záclony. Myslete na to, že kuchyňské záclonky budete muset častěji prát.

Vzhledem k výše uvedeným faktům do kuchyně klidně použijte polyesterové záclony, případně záclony z jiných umělých materiálů. Ty jsou totiž odolnější vůči zašpinění a poškození. Klasiku v podobě přírodní bavlny použijte spíše do jiných místností – obývacího pokoje, ložnice apod.

Zajímavým řešením je pak použití voálových záclon. Ty lze v obchodech pořídit přímo jako záclony do kuchyně. Voál je materiálem, který splňuje všechna kritéria, jež musejí záclony do kuchyně mít. Je lehký a průsvitný, takže skrz něj projde dostatek denního světla. Nejlepším řešením do kuchyně jsou polyesterové voálové záclony.

Barva záclon

V kuchyni pracujete u kuchyňské linky a sporáku, případně zde také jíte. Proto je dobré mít k dispozici dostatek denního světla. Záclony do kuchyně by tak měly být spíše světlejších barev. Kromě bílé lze použít třeba světlé odstíny žluté nebo oranžové.

Foto: zaclony-povleceni.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení

2.4 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Záclony do kuchyně: Jaký typ záclon vybrat?

Záclony do kuchyně: Jaký typ záclon vybrat?

Okna v kuchyni poměrně často otevíráme, aby z místnosti unikl pach, jenž vzniká při vaření. Z toho by se dalo usoudit, že zde není příliš vhodné použít záclony. Pak ovšem do místnosti svítí sluníčko, mohou do bytu nahlížet kolemjdoucí.

Moderní záclony do kuchyně

Moderní záclony do kuchyně

Vždy se snažíme o to, aby náš dům či byt vypadal pokud možno co nejlépe. Jedním z prvků, které dolaďují celkový design kuchyně, jsou záclony a závěsy, které mají nejen dekorační funkci, ale slouží rovněž jako efektivní stínící prvek vůči dennímu světlu.


Inspirace, jak vymalovat kuchyň: Vhodné barvy do kuchyně

Inspirace, jak vymalovat kuchyň: Vhodné barvy do kuchyně

Kuchyně patří k nejvíce využívaným místnostem ve většině domácností. Není proto divu, že je potřeba se častěji věnovat jejímu vzhledu. Zejména mám na mysli pravidelné malování stěn.

Jaké varianty vnitřních dveří jsou vhodné do kuchyně?

Jaké varianty vnitřních dveří jsou vhodné do kuchyně?

Při výběru vnitřních dveří do vaší domácnosti musíte zohlednit několik faktorů. Zdaleka ne všechny varianty jsou totiž pro oddělení jednotlivých místností vhodné. Platí to také pro dveře do kuchyně.