Inspirace, jak vymalovat kuchyň: Vhodné barvy do kuchyně

27. duben 2015  komentáře (0) Reklama

Kuchyně patří k nejvíce využívaným místnostem ve většině domácností. Není proto divu, že je potřeba se častěji věnovat jejímu vzhledu. Zejména mám na mysli pravidelné malování stěn.

Inspirace, jak vymalovat kuchyň: Vhodné barvy do kuchyněInspirace, jak vymalovat kuchyň: Vhodné barvy do kuchyně

Stěny kuchyně totiž značně trpí v důsledku vaření, při němž vznikají páry a unikají do ovzduší mastnoty, které se pak na zdech uchycují. Ve spolupráci s firmou AC MalířstvíMalování pokojů Plzeň si popíšeme, jak vhodně vymalovat kuchyň.

Malířské práce v Plzni a jejím okolí již zmíněná firma provádí dlouhá léta, tudíž má v oboru dostatek zkušeností na to, aby vám mohla poradit, jaké barvy jsou do kuchyně vhodné.

Co doporučují zkušení malíři pokojů

V první řadě platí, že kuchyň potřebuje spíše živé a teplé barvy. Jde o aktivní zónu vašeho bytu, kde není nutné tolik dbát na klidné prostředí, naopak je vhodné, aby i barvy na stěnách podporovaly chuť k jídlu.

Právě z tohoto pohledu Malíři pokojů Plzeň doporučují zvolit teplé barevné odstíny. Vhodná je kupříkladu oranžová barva, v kuchyni dobře vynikne také žlutá a modrá, ta však spíše ve světlejším odstínu.

Poměrně významnou roli hraje velikost místnosti a také barva nábytku. U větších kuchyní si můžete dovolit použít sytější barvy, například červenou. Do menších prostor byste měli zvolit spíše světlejší barevné varianty, jež napomáhají optickému zvětšení prostoru. Dobrým řešením je pak výběr barvy, která kontrastuje s barevným provedením nábytku.

Jakým barvám se vyhnout?

Firma, která provádí malířské práce v Plzni, vám určitě nedoporučuje zvolit příliš tmavé barvy. Rozhodně se vyhněte černé či tmavě šedé. Když už jim neodoláte, pak je zkombinujte s klasickou bílou.

Střídání odstínů na stěnách

Střídání různých tónů je poměrně moderní záležitostí. Velmi dobře působí, pokud na jednu stěnu použijete třeba oranžovou barvu sytějšího rázu, na protilehlou pak stejnou barvu, ovšem ve světlejším provedení.

AC Malířství si můžete pozvat nejen na malování bytů v Plzni, ale i na další práce, jež obvykle s malířským řemeslem úzce souvisejí. Firma vykonává také lakýrnické a zednické práce v Plzni a okolí. Ty zahrnují krom jiného štukování, sádrování a drobné opravy.

Foto: pixabay.com

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Jak navrhnout kuchyň

Jak navrhnout kuchyň

Nejlepší volbou pro novou kuchyň bude určitě kuchyňské studio. Určitě byste si měli vybírat podle referencí, ať už od známých či z internetových fór, kde můžete získat cenné informace o různých firmách, které na jejich oficiálních stránkách nenajdete

Inspirace (nejen) do kuchyně v romantickém stylu

Inspirace (nejen) do kuchyně v romantickém stylu

Přemýšlíte, čím oživit Vaši kuchyň a jídelnu? Pokud máte rádi romantiku, venkov a dávné časy, mohl by Vás oslovit skandinávský vintage styl a jeho bytové doplňky. Interiéry zařízené ve vintage stylu působí velice vlídně, útulně a zabydleně.


Jakou barvu kuchyně zvolit aneb Barvy neobyčejných kuchyní od LE BON

Jakou barvu kuchyně zvolit aneb Barvy neobyčejných kuchyní od LE BON

Barva dá kuchyni konečnou atmosféru, styl i naladění. Máte-li se ve své nové kuchyni cítit dobře, je třeba, aby vám její barva sedla. Jak mít ovšem jistotu, že vybraný tón je skutečně tím pravým?

Záclony vhodné do kuchyně

Záclony vhodné do kuchyně

Okna v kuchyni bývají v mnoha domácnostech bez záclon. Dalo by se říci, že je to hlavně z praktických důvodů, neboť se v této místnosti často větrá a záclony by zde spíše překážely. Najdou se tedy vůbec důvody, proč záclony do kuchyně přeci jen věšet