Velikonoce v kuchyni

6. duben 2012  komentáře (0) Reklama

V našich končinám jsou Velikonoce velmi tradičním svátkem a většina domácností dodržuje stejné zvyky a tradice. Samozřejmostí je vždy beránek, spousta malovaných vajíček a sladkostí. Půst se v dnešní době dodržuje pouzde v katolických rodinách.

Velikonoce v kuchyniVelikonoce v kuchyni

Jak je tomu jinde v Evropě? V Německu je tradicí, že velikonoční vajíčka roznáší králici. Ti je schovají všude po domě či zahradě a děti je poté musí najít. Jinak je tomu ve frankofonních zemích, kde vajíčka přilétají spolu se zvony z Říma, které odlétají na zelený čtvrtek a vrací se zpět na velikonoční pondělí, kdy vajíčka rozhazují všude po zemi.

V jihovýchodní Evropě jsou velmi populární pletence, které jsou podobné našim vánočkám, ale dávají se do nich především červená vejce. V celé Evropě je v tomto období populární jehněčí maso, které často nechybí ani na české velikonoční tabuli.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Realizace kuchyní

Realizace kuchyní

Potřebujete navrhnout a po té i zrealizovat vaši kuchyň? Žádný problém pro společnost MAVA spol. s.r.o., která realizace kuchyní dělá.

Ventilátory v kuchyni

Ventilátory v kuchyni

Společnost HACO nabízí hned několik různých druhů větracích mřížek. Sortiment těchto produktů je velmi široký a rozdělit se dá například podle materiálu, z něhož jsou tyto větrací mřížky vyrobeny.


Instalatéři ve vaší kuchyni

Instalatéři ve vaší kuchyni

Určitě bychom neměli v žádném případě podcenit situace, kdy ve své kuchyni budeme potřebovat pomoc instalatérů, kteří by nám mohli pomoci především v těch chvílích, kdy se ocitneme v problémech, které nebudeme schopni vyřešit sami. Stejně tak nepodceňujte další řemesla.

Keramické nože v kuchyni

Keramické nože v kuchyni

V mnoha ohledech bychom se měli zamyslet nad skutečností, proč ještě stále nemáme keramické nože v naší kuchyni. Jsou naprosto skvělým pomocníkem při vaření, zvláště pak krájení všech možných potravin.