Egyptská kuchyně

10. září 2010  komentáře (0) Reklama

Egyptská kuchyně se v mnoha směrech jen málo liší od pokrmů, na kterých si pochutnávali faraoni v nejslavnější době tohoto státu. Na druhé straně se do ní v dobrém slova smyslu infikovalo mnoho prvků z národních kuchyní blízkých států a národů, jmenovitě z Libanonu, Izraele, Turecka.

Egyptská kuchyněEgyptská kuchyně

Egyptská kuchyně nenabízí mnoho masa

Egypt možná kdysi býval bohatým a mocným impériem, k němuž obdivně shlížely země ostatní, ale v průběhu staletí svou hegemonii ztratil. Země zchudla, a i pro to se mnohému může zdát, že egyptská kuchyně je stravou pro chudé. Je to dáno tím, že masa je v ní opravdu pomálu. Přesto si však každý turista, který se do Egypta vydal na last minute, pochutná. Tato exotická země je kraj kořeněných jídel. Jejich specifická vůně prostupuje všechna tržiště, stánky i restaurace s občerstvením.

Milovníci chleba si přijdou na své

To, co může mnohého cestovatele zaskočit, je, že Egypťané znají několik druhů chleba, který se jí vždy s určitým jídlem. Zkrátka to, že jídlo obsahuje méně masa, je bohatě vynahrazeno přílohami. Nejen chlebem, ale i zeleninou či rýží, která bývá různými způsoby kořeněná. Jako v ostatních tropických zemích ani tady se s jídlem nespěchá. Je to obřad, u kterého by se měla sejít celá rodina. Také chodů je mnohem více, než tomu bývá u nás. A aby těch odlišností nebylo málo, obvyklé přání dobré chuti se pronáší až po jídle.

Egypťané milují grilované kuře

Oblíbenou egyptskou pochoutkou je grilované kuře. Ovšem v egyptské variantě hojně kořeněné. Na to se musí každý turista připravit. Dražší variantu a skutečnou místní specialitu představují pečení holubi. Je k dostání jak v restauracích, tak v mnohých pouličních stáncích. Co se týče zdravotní nezávadnosti v Egyptě kupovaných jídel, názory se liší. Určitě je dobré mít se na pozoru a nekupovat hotová jídla v pochybných stáncích. Restaurace by měly být v pořádku. Rozhodně stojí za to pít jedině balenou vodu a zakoupené ovoce a zeleninu, které má být konzumováno syrové, pořádně a alespoň dvakrát omýt. Jinak by se mohl Egypt last minute proměnit v pěknou noční můru.

Nápoje v Egyptě

Z nápojů prim hraje jednoznačně káva a čaj. Druhý zmiňovaný lze zakoupit doslova na každém kroku. Pije se jak horký (hl. mátový a černý podávaný v malých šálcích či kalíšcích), tak studený. Studený čaj ze sušených květů ibišku je opravdovou pochoutkou a výborným osvěžením v zemi zalité sluncem. Egypťané také hojně pijí čistou vodu. S last minute zájezdy do Egypta můžete ochutnat tradiční místní jídla, jejichž mnohé názvy pronikly i do naší země – hummus, kofta atd.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Modernizace kuchyně: Vytvoření kuchyně na míru

Modernizace kuchyně: Vytvoření kuchyně na míru

Pokud se vám zdá, že je vaše kuchyně již zastaralá a potřebovala by kompletně zmodernizovat, stačí se obrátit na specializované firmy, které vám vypracují návrh kuchyně na míru. To přináší několik zásadních výhod.

Řecká kuchyně

Řecká kuchyně

Řecko, oblíbená turistická destinace, kterou volí mnoho turistů jako last minute zájezdy, je vedle své bohaté historie proslulé i svými pokrmy a nápoji. Stačí vzpomenout proslavené řecké tzaziky nebo metaxu. Není to však zdaleka všechno. Jako mnohé jiné pro středoevropana exotické národy i Řekové si…


Thajská kuchyně

Thajská kuchyně

Thajská kuchyně je jednou z nejvyhledávanějších a nejvyhlášenějších ze všech národních kuchyní. Podobně jako ve všech oblastech života v Thajsku i za jídlem je třeba hledat něco více, nejedná se pouze o, lidově řečeno, naplnění břicha, ale jídlo a jeho příprava má blízko k filozofii. Přičemž vůdčí m…

Kubánská kuchyně

Kubánská kuchyně

Na Kubě si přijdou na své hlavně milovníci masa. Masová jídla jsou zde totiž opravdu masová. Ačkoli se jedná o ostrovní zemi, která by měla tedy být proslulá konzumací mořských plodů a ryb, není tomu tak.