Za plyn určitě není třeba platit navíc

15. prosinec 2010  komentáře (0) Reklama

Každý z nás zná situaci, kdy se mu při pohledu na fakturu za plyn protočí panenky. Cena plynu bohužel stoupá, nicméně vše není dáno pouze nedostatkem této suroviny na evropském trhu. Je sice jasné, že zvýšení ceny vyplývá většinou ze zvýšení samotné ceny plynu, nicméně určité navýšení ceny spočívá i na maržích dodavatelských společností. Těch působí na území České republiky velká spousta.

Za plyn určitě není třeba platit navícZa plyn určitě není třeba platit navíc

Mnoho společností nabízí mnoho variant

Každá z těchto společností je schopna nabídnout jiné podmínky. Dodavatelé plynu nemají stejné ceny jak z pohledu svých marží, tak i z hlediska dostupnosti jednotlivých odběrných stanic. Srovnání cen plynu je většinou na samotném odběrateli. Ten má hned několik možností, jak porovnání cen plynu provést. Zákazník většinou zjišťuje podmínky na internetu, jelikož obíhání jednotlivých společností by určitě nebylo z pohledu času a financí nejoptimálnější možností.

Dodavatelé přehledně na jednom místě

Když si uživatel listuje na internetu jednotlivými stránkami konkrétních dodavatelských společností, tak většinou stráví u internetu hodně času a také mnohdy nenajde přesně to, co potřebuje. Některé stránky jsou v tomto ohledu značně nepřehledné. Porovnání cen plynu je možné ovšem bez problémů provést na jedněch internetových stránkách. Stačí pouze zadat dodavateleplynu.cz a během několika okamžiků si může uživatel zadat základní data pro porovnání ceny plynu.

Úspora za plyn může být značná

Co se týká samotné úspory, tak ta může bez větších problémů dosáhnout až klidně 10 procent, což může činit i několik stovek za měsíc a několik tisíc korun za rok. Změna dodavatele plynu se tak stane nutností. V současné době je bohužel situace taková, že spousta lidí věří právě svému třeba i dražšímu dodavateli plynu a změna dodavatele plynu je pro ně velkou neznámou. Je to škoda, jelikož úspora může být, jak již bylo řečeno, poměrně vysoká.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Zdražení plynu v roce 2012

Zdražení plynu v roce 2012

Jak asi každý ví, plánuje se na příští rok mimo jiné i zdražování plynu. A tak zřejmě každého z nás bude zajímat, jak to vlastně bude s jeho cenami a jestli se čistě náhodou nedá nějak alespoň maličko ušetřit a to i přes již avisované zdražování.

Tip na dobrou pizzu

Tip na dobrou pizzu

Pizza patří k nejoblíbenějším jídlům po celém světě a u nás tomu samozřejmě není jinak. Pravdou ale je, že ne vždy se v restauraci či u rozvozu můžete těšit na skutečně dobrou pizzu, která ctí tradiční italské receptury. Právě proto pro vás mám tip.


Nejen sklokeramické varné desky

Nejen sklokeramické varné desky

Stalo se vaření vaším koníčkem a rádi byste dobře pohostili své přátele či rodinu? Rádi byste přitom vařili v moderní, kvalitně vybavené kuchyni? Potom stojí za to věnovat výběru každé části kuchyně, každému spotřebiči, kousku nádobí i varné desce.

Kuchyňské dřezy nerezové i jiné

Kuchyňské dřezy nerezové i jiné

Dřezy bez nejmenších pochyb patří do každé kuchyně. Zvláště vaříte – li rádi a často, určitě oceníte kvalitní dřez, do kterého se vejde veškeré použité nádobí a ještě zbude prostor třeba pro oplachování zeleniny.