Znáte elektrický gril?

8. duben 2010  komentáře (0) Reklama

Jste-li milovníky grilovaných pokrmů, pak jistě uvažujete o tom, že byste si domů pořídili vlastní gril. Nebudete si pak muset dopřávat Vaše oblíbené pochoutky jen ve vybraných restauracích a obchodech.

Znáte elektrický gril?Znáte elektrický gril?

Existuje několik druhů grilů. Od malých až po velkokapacitní, určené pro masové grilování . Tradiční grily však mají jednu nevýhodu. K tomu, aby jste je mohli využívat, potřebujete palivo v podobě uhlí či dřeva. Dnes však lze pořídit i gril, k jehož fungování postačí zásuvka. Ano, jedná se o elektrický gril a rázem tak můžete grilovat za každého počasí.

Takovýto gril má několik zásadních výhod. Kromě toho, že nepotřebujete žádné palivo, elektrický gril můžete využít klidně i přímo doma, v bytě či domě, tedy v místech, kde plynový gril či gril na dřevěné uhlí není vhodný. Zároveň je zde velkým plusem možnost zvolit si přesnou teplotu jakou chcete maso či zeleninu grilovat. S elektrickým grilem lze tak jednoduše manipulovat, že přípravu jídel s ním zvládne i úplný amatér na grilování - ostatně existuje také celá řada receptů přímo pro elektrický gril. Většina elektrických grilů je také vzhledem ke svým rozměrům velmi lehce přenosná, takže není žádný problém je půjčit sousedům či kamarádům.

Jak funguje elektrický gril?

A jak vlastně elektrický gril funguje? Elektrický gril má topnou spirálu, jednu či více, která je zpravidla zabudována v teflonové desce. Manipulace je vskutku jednoduchá. Stačí zapojit, nastavit teplotu a můžete začít. Přesto si raději prostudujte návod od výrobce, jenž by měl být vždy přiložen.

Příprava jídel na elektrickém grilu Vás jistě bude bavit o mnoho víc, než tomu tak bylo doposud například u plynového grilu. Je potřeba si také uvědomit, že elektrický gril je mnohem bezpečnější.

Použitím elektrického grilu předejdete mnoha nepříjemným starostem spojeným s jinými druhy grilů. Například nebudete muset odstraňovat popel, který znechutí grilování snad každému. Také nebudete muset čekat, až se venku udělá hezky. A pakliže nejste zrovna technickým typem,určitě Vám udělá radost i to, že odpadává jakákoliv manipulace s ohněm či plynem.

Sami poznáte, jakým dobrým pomocníkem může elektrický gril být. A pokrmy, které dokáže udělat, budou chutnat snad každému.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Jak vybrat kvalitní gril a příslušenství

Jak vybrat kvalitní gril a příslušenství

Grilovací sezona je v plném proudu, a pokud vám již stávající model grilu nevyhovuje, měli byste určitě sáhnout po novém. To samé logicky platí i v případě, že momentálně žádný model nemáte. Volba dnes není vůbec jednoduchá, protože na trhu najdeme v

Grily na dřevěné uhlí

Grily na dřevěné uhlí

Chcete být mistr v grilování? Rádi byste se předvedli před svojí rodinou a známými jako profesionál v grilování? Že vám k tomu ale chybí pořádný gril? V tom případě se podívejte na webové stránky, kde si můžete vybrat přesně takový gril, jaký se vám bude nejvíc zamlouvat a bude vám stoprocentně vyho…


Zahradní grily a grilování v interiéru

Zahradní grily a grilování v interiéru

Zahradní grilování je jednou z nejčastějších aktivit v letních měsících. Zpříjemní Vám posezení s přáteli na zahradě, rodinou akci nebo strávený čas na terase a balkoně. Stačí si jen vybrat ze tří druhů grilování tzn. grilování na dřevěném uhlí, grilování na plynovém grilu nebo grilování na elektric…

FlavorWave Turbo - užitečný pomocník

FlavorWave Turbo - užitečný pomocník

Je pro vás důležitý zdravý životní styl? Cítíte se rádi krásní a zdraví? Potom je pro vás ani zdravá strava není neznámou. Dnes již dokážeme, aby zdravá jídla byla zároveň chutná. Chce to jen to správné vybavení. Moderní kuchyně, to dnes není jenom extravagantní design, vestavěná lednice a myčka. J…