Titanové nádobí: zdravé vaření a úspora energie

21. únor 2011  komentáře (0) Reklama

Rádi vaříte, a vaše oblíbená pánev dosluhuje? Přemýšlíte, čím jí nahradit? Pak vyzkoušejte pánev titanovou. Titanové nádobí je hitem v současných moderních kuchyních . Jeho technologie umožňuje vařit zdravou a lehkou stravu. Ušetří vám čas i energii.

Titanové nádobí: zdravé vaření a úspora energieTitanové nádobí: zdravé vaření a úspora energie

Jak titanové nádobí vzniká

Titanové nádobí se vyrábí ručním litím do speciální formy. Základem titanového nádobí je speciální, zdravotně nezávadná slitina. Na povrch je plazmou nastřelena antiadhézní vrstva s příměsí titanu, tvrzená keramikou. Dno titanových hrnců a pánví je většinou 9-10mm silné, což zaručuje jeho stálý tvar a odolnost proti poškození.

Rukojeti se vyrábí ze žáruvzdorného plastu (vydrží až 280 stupňů), nebo nerezu.

Titanové nádobí dostupné každému

Dříve bylo titanové nádobí výsadou profesionálních kuchařů nebo gurmánů. Jeho cena nepatřila k nejnižším. Dnes je ale nabídka na trhu tak široká, že si z ní vybere každý. Seženete menší pánve za cenu okolo 1 000 korun. Pochopitelně cenu určuje kvalita titanového nádobí. Protože jeho životnost je několik desetiletí, určitě se vyplatí investovat do dražšího výrobku.

Také uživatelé indukčních varných desek dříve měli problémy s možností titanové nádobí používat. Na tento povrch je zcela nevhodné. Poptávka po titanové nádobí použitelném na tomto povrchu stoupala, a tak dnes na trhu najdete i indukční titanové nádobí . To je univerzální, použijete ho na jakýkoli druh sporáku, i do trouby.

Zdravé vaření a snadná údržba

Titanové hrnce a pánve mají mnoho výhod, které vám jiné nádobí neposkytne. Především díky nepřilnavé vrstvě je na něm možno vařit bez použití tuku. Tím se váš jídelníček stane zdravějším a lehčím . Jídlo si i přes to zachová tvar, barvu a chuť. A co je důležité, zůstane v něm 2x více vitamínů, než při vaření v klasickém nádobí.

Protože se na povrch titanového nádobí nepřichytávají zbytky pokrmů, jeho údržba je jednoduchá. Pánev stačí jen lehce opláchnout, případně stačí i vytřít papírovou utěrkou, a je hotovo.

Titanové nádobí uspoří energii

Titanové nádobí výborně akumuluje teplo, a jídlo v něm uvařené vydrží dlouho teplé. Tedy žádné zbytečné používaní mikrovlnné trouby na ohřívání a úspora energie je tak zaručena. Silné dno se rozpaluje rovnoměrně, na pánvi i na okrajích pokrm skutečně uvaříte, nebude napůl syrový. Titanová pánev během několika minut pojme teplotu až 330 stupňů. Tak můžete po pár minutách zeslabit sporák, a pokrm se dovaří jen díky teplotě pánve.

Titanové pánve mají 10letou záruku

Skutečně kvalitní titanové nádobí má obrovskou životnost. Materiál, z něhož je zpracované, je tvrdý, odolný vůči poškození, nárazu, nebo poškrábání. Můžete na něm používat nerezové nebo kovové kuchyňské náčiní, a na rozdíl od teflonového se mu nic nestane. Dno titanových hrnců se nezdeformuje ani po několikaletém používání. Antiadhézní vrstva také neztratí časem svoji funkci.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Vaříme zdravě na titanovém nádobí

Vaříme zdravě na titanovém nádobí

Kdo z nás by nechtěl omezit čas, strávený v kuchyni na minimum? Ovšem, jakmile se připravuje oběd či večeře pro celou rodinu, doba strávená v kuchyni se pěkně protáhne. Existuje ale možnost, jak čas, který stojíme u plotny zkrátit a ještě vařit chutně a zdravě.

Titanové nádobí Guss

Titanové nádobí Guss

Trávíte v kuchyni mnoho času? Zpestřete si vaření novými pomocníky. Titanové nádobí vám pomůže připravit chutné a zdravé pokrmy a to velmi jednoduše. Díky skvělému povrchu je nádobí nepřilnavé a hlavně odolné proti mechanickému poškození. Vydrží mnohem více než obyčejné nádobí. Vyzkoušejte jej a uvi…


Titanové nádobí

Titanové nádobí

Pokud rádi vaříte a čas strávený v kuchyni pro Vás není vůbec problém, avšak toužíte po dokonalém vaření bez zbytečného stresu a následné hory špinavého nádobí, po dobrém obědě, věřte, že právě titanové nádobí, je pro Vás to nejlepší řešení.

Titanové hrnce

Titanové hrnce

Cílem každé hospodyně nebo profesionálního kuchaře je příprava pokrmů, u kterých se zkrátí doba přípravy, nevyžaduje velké množství tuků a které neztratí svou barvu, chuť a udrží vitamíny v jídle. To vše a ještě víc Vám nabídne titanové nádobí.